Ogłoszenia duszpasterskie: XXVI Niedziela zwykła

Niedziela, 1 października 2017 14:01

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca - po mszach św. / z wyjątkiem mszy św. o godz. 12.00 / zamiast kazania wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic członkiń i członków Żywego Różańca i bilecików Honorowej Straży NSPJ połączona z nabożeństwem różańcowym i procesją do 5 ołtarzy o godz. 17.30.. Na mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone Różańce św. dla dzieci z kl. III. Dzisiaj rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele będą odprawiane o godz.
    17.30. Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii.

Kolejność prowadzenia różańca w miesiącu październiku:
    * poniedziałek - klasa 3
    * wtorek - klasa 4
    * środa - klasa 5
    * czwartek - klasa 6
    * piątek - klasa 7
    * sobota - Róże Różańcowe
    * niedziela - Straż Honorowa NSPJ

Zachęcam wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec zrobiony dowolną techniką.
    Zrobione i podpisane różańce przynosimy do zakrystii.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 dziękujemy Panu Bogu za 90 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Sromowcach Wyżnych - polecamy Bożej opiece ich trudną służbę naszej społeczności i innym oraz prosimy o Boże miłosierdzie dla zmarłych strażaków. Po mszy św. o godz. 12.00 na placu kościelnym zostanie też poświęcony jubileuszowy obelisk z tablicą pamiątkową upamiętniającej 1050 - lecie Chrztu Polski, 700 - lecie Sromowiec i 25 - lecie konsekracji naszego kościoła. Pragnę złożyć serdecznie podziękowanie panu Kazimierzowi Wolskiemu - Zakład Kamieniarski w Kluszkowcach za podarowanie kamienia na obelisk oraz Bronisławowi Wolskiemu z Krośnicy za wykonanie pamiątkowej tablicy. Bóg zapłać!

* poniedziałek - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
    * środa - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
    * czwartek - wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy
    * piątek - wspomnienie św. Brunona, prezbitera
    * sobota - wspomnienie NMP Różańcowej - Odpust na Mizernej w niedzielę o godz. 11.30
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać w środę od godz. 16.00 szkoła podstawowa, w czwartek i piątek od godz. 16.00 - gimnazjum, szkoła średnia i dorośli. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta i adoracja z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych (prowadzi kolejna Roża). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 6.30 i Msze św. o 7.00 i 18.00. Adorację od godz. 17.00 poprowadzi Honorowa Straż NSPJ. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30, a Msze święte o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.
  4. Jak wspominaliśmy w najbliższą sobotę - 7 października - w całej Polsce, w tym samym czasie, będzie miała miejsca niezwykła modlitwa - opasanie modlitwą różańcową granic naszej Ojczyzny i zawierzenie Jej Niepokalanemu Sercu Maryi - w wyznaczonych kościołach zgromadzą się wierni z całej Polski - nasz kościół został wyznaczony na gospodarza tej modlitwy - niech nasza, gospodarzy, liczna obecność dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych będzie wielkim świadectwem wdzięczności Matce Bożej i wyrazem potrzeby Jej opieki nad nami - jest to też okazja podziękowania, u końca czasu jubileuszowego, za 700 lat Sromowiec.

Program tego dnia /7 października - sobota/:
    godz. 10.30 - gromadzimy się w naszym kościele - konferencja wprowadzająca i przygotowanie do liturgii
    godz. 11.00 - uroczysta Msza św.
    godz. 12.00 - Nabożeństwo eucharystyczne i adoracja
    godz. 12.30 - 14.00 - przerwa na posiłek i przejście do miejsca modlitwy różańcowej /amfiteatr na boisku sport./
    godz. 14.00 - 16.00 - wspólna modlitwa różańcowa i rozesłanie

Z tej racji jutro w poniedziałek po mszy św. wieczornej w kościele będzie spotkanie organizacyjne dnia modlitwy różańcowej - Różaniec do granic - proszę o obecność zelatorki Róż Różańcowych, Straży Honorowej NSPJ oraz młodzież i starszych mogących nam pomóc w organizacji tej uroczystości.

Spotkania:
    - Koło Misyjne - środa godz. 16.00
  5. W przyszłą niedzielę przypada XVII Dzień Papieski - Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła, jak co roku, będzie można wesprzeć ofiarą do puszek „Dzieło Nowego Tysiąclecia ”.
  6. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Panu Bogu za mijający sezon bacowski i prosić będziemy o dalsze błogosławieństwo Boże dla wszystkich hodowców owiec z naszej Parafii. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich przy wyjściu z kościoła na mały poczęstunek produktami bacowskimi.
  7. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. ks. Kosibowicza. Bóg zapłać !
  8. W Krakowie w niedzielę 08.10 odbędzie się II Małopolski Marsz dla życia i rodziny - pod hasłem „Rodzinie i Życiu - TAK!” - szczegóły na plakacie.
Ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz