Ogłoszenia duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła

Niedziela, 8 października 2017 20:03

1. Dzisiaj, jak co roku, w całej Polsce przeżywamy „Dzień Papieski” pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Odpowiadając na prośbę księży biskupów zebrane po Mszach św. ofiary przeznaczone są na program stypendialny dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin. Ofiarodawcom składamy - Bóg zapłać!
  2. Dzisiaj również na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Panu Bogu za mijający sezon bacowski i prosić będziemy o dalsze błogosławieństwo Boże dla wszystkich hodowców owiec z naszej Parafii. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich przy wyjściu z kościoła na mały poczęstunek produktami bacowskimi.
  3. W sobotę w czasie modlitwy różańcowej polecimy Panu Bogu naszych nauczycieli i wychowawców w dniu ich święta.

- poniedziałek - święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
    - piątek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Kolejność prowadzenia różańca w miesiącu październiku:
    * poniedziałek - klasa 3
    * czwartek - klasa 6
    * wtorek - klasa 4
    * piątek - klasa 7
    * środa - klasa
    * sobota - Róże Różańcowe
    * niedziela - Straż Honorowa NSPJ

Spotkania:
    - Koło Misyjne - środa godz. 16.00
  4. W środę na godz. 17.00 zapraszam na adorację tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i tych którzy pragną wspólnie z nami w tej intencji się modlić.
  5. Za tydzień będzie można rezerwować terminy Mszy św. na przyszły rok oraz składać na wypominki roczne i jednorazowe - szczegółowy porządek będzie podany w przyszłą niedzielę. Kartki na wypominki można wziąć już dzisiaj ze stolika przy wyjściu z kościoła.
  6. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, jak co roku, w kościołach w całej Polsce, są prowadzone badania statystyczne praktyk religijnych - w przyszłą niedzielę również w naszym kościele będzie przeprowadzone liczenie wiernych oraz przystępujących do Komunii św.
  7. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Kosibowicza. Bóg zapłać !
  8. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w organizację wczorajszej modlitwy „Różaniec do Granic”
  9. Po zakończeniu sezonu flisackiego planowana jest, jak co roku dziękczynna pielgrzymka tym razem do Sanktuarium Matki Bożej fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach. Zapisy prowadzi biuro spływu. Na pielgrzymkę zaproszeni są wszyscy flisacy i ich rodziny - młodzież od szkoły średniej. Koszty pokrywa Stowarzyszenie - pielgrzymi zobowiązani są do założenie stroju regionalnego. Wyjazd planowany jest na 5 listopada.
  10. Jest do nabycia na stoliku przy wyjściu z kościoła „Kalendarz Ludźmierski” - cena 3,5 zł
  11. W najbliższą niedzielę w naszej parafii będzie przeprowadzona akcja POLA NADZIEI. Wolontariusze ze szkoły podstawowej będą kwestować po mszach świętych na rzecz Fundacji im. Adama Worwy. Fundacja ta, niesie pomoc ludziom cierpiącym oraz ich bliskim, którzy zmagają się z przewlekłą, ciężką lub nieuleczalną chorobą. Pieniądze ze zbiorek prowadzonych w ramach akcji przeznaczone są na opłacenie rehabilitanta trafiającego do domów chorych, na leczenie oraz na zakup sprzętu medycznego do bezpłatnej wypożyczalni działającej w domu katechetycznym przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Wypożyczalnia czynna jest w poniedziałki od 15:00-17:00; tel. 664- 782 296
Ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz