Ogłoszenia duszpasterskie: VI Niedziela zwykła

Niedziela, 11 lutego 2018 00:37

1. Dzisiaj rozpoczyna się 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenia z innych nałogów, a od Środy Popielcowej do I niedzieli W. Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz o dobre i owocne przeżycie rekolekcji w naszej Parafii oraz o pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
  2. Dzisiaj również przypada wspomnienie Matki Boże z Lourdes - z tej racji również obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego.
  3. W naszej Archidiecezji od dziś rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej - trwać będzie on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej / 27.05. /
  4. Dzisiaj kończymy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne - Adoracje poprowadzą:
    9:00 - 10:00 Kobiety
    11:30 - 12:30 Honorowa Straż NSPJ
    12:30 - 13:30 Róże: I - V
    13:30 - 14:30 Róże: VI - X Zakończenie Nieszporami o godz. 14:30

- sobota - wspomnienie Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
  5. W najbliższą środę - Środa Popielcowa - w tym dniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym przygotowaniu mają nam pomóc: post, jałmużna i modlitwa. Z wiarą i w postawie pokory przyjęty na głowę popiół ma wyrażać gotowość nawrócenia i godnego przygotowania się na uroczyste przeżywanie Święta Wielkanocy. Msze Św. w tym dniu: 8.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia i posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły od pokarmów mięsnych i co do ilości, bez możliwości dyspensy. Składka przeznaczona na cele charytatywne.
  6. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz.17.30 i w niedzielę o godz. 14.00. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30 - za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy - Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego można uzyskać odpust zupełny. Odpust zupełny można zyskać także za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej - przy odprawianiu indywidualnym należy przechodzić od stacji do stacji, a przy wspólnotowym wystarczy, że przechodzi krzyż i prowadzący.
  7. W piątek - III piątek miesiąca - o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu - adoracja, Koronka i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.30 Droga Krzyżowa.
  8. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Trzech Koron. Bóg zapłać !
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz