Ogłoszenia duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 15 kwietnia 2018 16:34

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są słowa: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi”. Gorąco zachęcam Was do częstego sięgania po Pismo Święte i rozmiłowania się w czytaniu Słowa Bożego.
    Dzisiejsza składka z racji kończącego się Tygodnia Miłosierdzia przeznaczona na potrzeby Caritas Archidiecezjalnego.
  2. W środę na godz. 18.30 zapraszam na adorację tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i tych którzy pragną wspólnie z nami w tej intencji się modlić.
  3. W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie rodziców klasy IV szkoły podstawowej
  4. W piątek - III piątek miesiąca - o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu - adoracja, Koronka i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  5. Spotkania:
    - środa - Koło Misyjne - godz. 16.00
    - czwartek - Kandydaci na ministrantów - godz. 17.50
  6. Pragnę serdecznie podziękować p. Andrzejowi Janczemu za wykonanie nowych podstaw pod figury Matki Bożej Fatimskiej i św. Kingi na bocznych filarach oraz przystosowanie i zainstalowanie nowej bramy w głównym wejściu ogrodzenia kościoła oraz p. Janowi Góreckiemu za pomoc. Bóg zapłać!
  7. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Wojska Polskiego. Bóg zapłać !
  8. W najbliższą niedzielę 22.04. na przystani w Kątach o godz. 9.00 Mszą świętą, pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Jeża uroczyście rozpoczniemy sezon flisacki - będziemy prosić o potrzebne błogosławieństwo i opiekę Bożą oraz świętych Patronów w nowym sezonie 2018. Autokar będzie podstawiony przy remizie OSP o godz. 8.30. W razie niepogody msza św. będzie w kościele w Sromowcach Niżnych.
    Z tej racji msze św. w przyszłą niedziele będą o godz. 7.00 i 11.30 !
  9. Firma Turystyczna „Wakacje w Pieninach” i firma przewozowa p. Sławomira Półchłopka organizuje 21.04.2018r / sobota / jednodniową pielgrzymkę do Skarżysko-Kamiennej i Wąchocka - koszt 120 zł / transport, wszystkie wstępy, przewodnicy, ofiara mszy św. / - w cenie nie ma wyżywienia - jest przewidziana przerwa na obiad - prosimy o zabranie własnego prowiantu porannego i wieczornego. Wyjazd ze Sromowiec Wyżnych spod kościoła o godz. 5.10 rano - zgłoszenia do czwartku w zakrystii lub pod telefon 508 129 510.
ks. Mieczysław Szlaga