Ogłoszenia duszpasterskie: XVII Niedziela zwykła

Z kalendarza liturgicznego:
* wtorek - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli - prezbitera
* środa - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego - biskupa i doktora Kościoła
* sobota - wsp. św. Jana Marii Vianney’a - prezbitera, patrona wszystkich kapłanów

1. W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej - Porcjunkuli. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Zyskują go ci, którzy spełniając zwykłe warunki, nawiedzą kościół i odmówią w nim „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Odpust w Dursztynie - suma o godz. 11.00
  2. W przyszłą niedzielę - I miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 spotkanie wszystkich członkiń i członków Róż Żywego Różańca oraz członkiń Honorowej Straży NSPJ- zmiana tajemnic i bilecików. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii. W najbliższym czasie pragniemy zakończyć prace przy przebudowie i remoncie nagrobków Księży Proboszczów oraz w najbliższym możliwym terminie wykonać podjazd do wejścia głównego dla wózków i osób niepełnosprawnych - starszych. Spotkanie Rady Parafialnej po mszy św. wieczornej.
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać - w środę i czwartek od godz. 18.00 - szkoła podstawowa i gimnazjum, w piątek od godz.18.00 szkoła średnia i dorośli. W czwartek - I miesiąca - o godz. 18.00 Godzina Święta i adoracja z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych (prowadzi kolejna Roża).W piątek Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i Msze św. o godz. 7.00 i 19.00 , o godz. 18.00 adorację poprowadzi Honorowa Straż NSPJ. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godz. 8.00.. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 6.30 i Msza św. o godz. 7.00 oraz o godz.19.00.
  4. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ulicy . Bóg zapłać!
  5. Serdecznie witamy w naszej Parafii gości i wczasowiczów, życzymy Wam radosnego i z Bożym błogosławieństwem pobytu i wypoczynku w naszej miejscowości.
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz