Ogłoszenia duszpasterskie: XVIII Niedziela zwykła

Niedziela, 5 sierpnia 2018 09:50

1. Dzisiejsza niedziela - I miesiąca - zamiast kazania po każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.00 spotkanie wszystkich członkiń i członków Róż Żywego Różańca oraz członkiń Honorowej Straży NSPJ- okazja do zmiany tajemnic i bilecików. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii – został ukończony grobowiec Księży Proboszczów - pozostały prace wykończeniowe otoczenia i estetyka. W następnej kolejności pragniemy podjąć prace podjazdu do wejścia głównego dla wózków i osób niepełnosprawnych, starszych.

* poniedziałek - święto Przemienienia Pańskiego
    * środa - wspomnienie św. Dominika - prezbitera
    * czwartek - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża - dziewicy i męczennicy patronki Europy
    * piątek - święto św. Wawrzyńca - diakonia i męczennika
    * sobota - wspomnienie św. Klary - dziewicy
  2. W środę o godz. 18.30 zapraszam na adorację tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i tych którzy pragną wspólnie z nami w tej intencji się modlić.
  3. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. ks. Kosibowicza. Bóg zapłać !
  4. Uroczystości dożynkowe w naszym kościele będą w niedzielę 19.08. Msza święta dożynkowa - dziękczynna za plony ziemi na sumie o godzinie 10.00. Wieniec dożynkowy w tym roku przygotowują mieszkańcy Wsi / ul. ks. Kosibowicza/. Po Mszy św. przed kościołem zapraszamy na poczęstunek, podzielimy się tym co przynieśliśmy do świątyni. Na wspólne świętowanie naszych parafialnych dożynek zapraszamy wszystkich w strojach regionalnych - bo to też nasze święto regionalne.
  5. Serdecznie witamy w naszej Parafii gości i wczasowiczów, życzymy Wam radosnego i z Bożym błogosławieństwem pobytu i wypoczynku w naszej miejscowości.
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz