Ogłoszenia duszpasterskie: XXII Niedziela zwykła

Niedziela, 2 września 2018 10:40

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca - zamiast kazania po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.00 spotkanie wszystkich członkiń i członków Róż Żywego Różańca oraz członkiń Honorowej Straży NSPJ - zmiana tajemnic i bilecików. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii - trwają prace nad podjazdem dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz prace konserwatorskie przy okładzinach schodów wejściowych do kościoła.
    Dzisiaj w Ludźmierzu odbywają się XXXI Dożynki Podhalańskie - lud Podhala, Pienin, Spisza i Orawy pielgrzymuje do Gaździny Podhala - również nasza Parafia jest reprezentowana przez delegację z wieńcem dożynkowym - włączmy się i my dzisiaj w tę wspólną - dziękczynną modlitwę za plony.

* poniedziałek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego - papieża i doktora Kościoła
    * sobota - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - poświęcenie nasion do siewu-
    - w sobotę 08.09. odpust w Sromowcach Niżnych o godz. 11.00
    - w niedzielę / 09.09. / odpust w Harklowej o godz. 11.30
  2. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego - dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola w Sromowcach Wyżnych gromadzą sie w kościele na Mszy świętej o godz. 8.00 po której przejdziemy do szkoły na inaugurację nowego roku szkolnego.
  3. Dyrekcja Gimnazjum w Sromowcach Niżnych informuje, że młodzież gimnazjum rozpocznie nowy rok szkolny w poniedziałek 03.09. Mszą świętą w kościele w Sromowcach Niżnych o godz. 8.00. Wyjazd ze Sromowiec Wyżnych o godz. 7.40.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać - w czwartek i piątek od godz. 18.00. W czwartek o godz. 18.00 Godzina Święta i adoracja z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych (prowadzi kolejna Roża). W piątek Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i Msze św. o godz. 7.00 i 19.00 , a o godz. 18.00 adorację poprowadzi Honorowa Straż NSPJ. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godz. 8.00.

Spotkania:
    * środa - Ministranci i lektorzy - godz. 19.30
  5. Za tydzień w niedzielę /09.09./ XXVI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  6. W zeszłą niedzielę była prowadzona coroczna zbiórkę na ogrzewanie naszego kościoła w sezonie zimowym oraz finansowanie niektórych prac przy naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel kwotę 25.200 zł. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary składam serdeczne - Bóg zapłać !
  7. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. ks. Kosibowicza. Bóg zapłać !
  8. Od najbliższej soboty msze święte wieczorne w tygodniu i w niedzielę będą o godz. 18.00!
ks. Mieczysław Szlaga- proboszcz