Ogłoszenia duszpasterskie: XXIII Niedziela zwykła

Niedziela, 9 września 2018 12:27

1. W przyszła niedzielę z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego /14.09./ odprawimy tradycyjnie Drogę krzyżową w intencji rodzin naszej parafii. Rozpoczniemy o godz. 16.00 na naszej Sromowskiej Kalwarii. Zapraszam - przyjdźcie licznie i rodzinnie - niech nikogo nie zabraknie na Drodze Krzyżowej naszego Zbawiciela.
  2. Od dzisiaj do 15 września trwać będzie w Kościele w Polsce VIII Tydzień Wychowania pod hasłem- „Wychowawca chrześcijański w procesie rozeznawania powołania” - módlmy się, aby rodzice, dziadkowie, nauczyciele, katecheci i duszpasterze w pracy wychowawczej pomagali dzieciom i młodzieży w rozeznaniu powołania życia i jego realizacji.

* środa - wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
    * czwartek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma - biskupa i doktora Kościoła
    * piątek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    * sobota - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Spotkania:
    * środa - wyjście na zamek w Niedzicy - Koło Misyjne, schola i osoby chętne
    - godz.14.30 spod plebani
  3. W czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klasy III szkoły podstawowej.
  4. Za tydzień w niedzielę / 16.09. / XXVI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  5. W dniach 28 i 29 września zapraszamy na naszą parafialną pielgrzymkę do Poznania / katedra - stary rynek z ratuszem - fara poznańska / - Lednica / miejsce chrztu Mieszka I i Pola Lednickie - miejsce spotkań młodzieży / - Gniezno / katedra i konfesja św. Wojciecha / - Licheń / tu nocleg i pobyt w sobotę /. Na pierwszy dzień zabieramy swój prowiant - możliwość ciepłego posiłku w Licheniu. Przybliżony koszt to 160 zł / przejazd + nocleg + wstępy do muzeów - ta kwota obejmuje autobus 50 - osobowy - mniejszy podraża cenę transportu / - przy zapisie wpłacamy 50 zł . Pozostałą kwotę przy wyjeździe. Zgłoszenia w zakrystii - do wyjazdu zapraszamy też młodzież i dzieci. Godzinę wyjazdu podamy w najbliższym czasie.
  6. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. ks. Kosibowicza. Bóg zapłać !
ks. Mieczysław Szlaga- proboszcz