Ogłoszenia duszpasterskie: XXVI Niedziela zwykła

Niedziela, 30 września 2018 19:30

1. Dzisiaj w naszej parafii jest prowadzona akcja POLA NADZIEI. Wolontariusze ze szkoły podstawowej kwestują po mszach świętych na rzecz Fundacji im. Adama Worwy.
  2. Jutro rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele będą odprawiane o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach, przy kapliczkach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
    Zachęcam wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec zrobiony dowolną techniką. Zrobione i podpisane różańce przynosimy do zakrystii.

Kolejność prowadzenia różańca w miesiącu październiku:
    * poniedziałek - klasa 4
    * wtorek - klasa 5
    * środa - klasa 6
    * czwartek - klasa 7
    * piątek - klasa 8
    * sobota - Róże Różańcowe
    * niedziela - Straż Honorowa NSPJ

Ze wspólnotowym odmawianiem różańca w Kościele w czasie października jest związany odpust zupełny - odmówienie publiczne 5 dziesiątków bez przerwy połączone z rozważaniem tajemnic oraz spełnienie zwykłych warunków - konieczny stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu oraz modlitwa Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i modlitwa w intencjach Ojca św.
  3. Przyszła niedziela to I miesiąca - zmianka tajemnic członkiń i członków Żywego Różańca i bilecików Honorowej Straży NSPJ połączona z nabożeństwem różańcowym i procesją do 5 ołtarzy o godz. 17.30. Tak, jak w roku ubiegłym ołtarze przygotowują po dwie róże. Rozważania prowadzi VI Róża Różańcowa. Na mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone Różańce św. dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św.
    Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii - ukończyliśmy prace przy podjeździe dla osób niepełnosprawnych i starszych oraz generalny remont ubytków na schodach przy głównym i bocznym wejściu do kościoła oraz uzupełnienie daszków kamiennych w przęsłach głównego ogrodzenia. Pozostało założenie poręczy na całej długości podjazdu. Koszt materiałów i robocizna wykonanych prac wyniosła 18.500 zł - prace przy wykończeniu otoczenia i odcinka chodnika kostką przy grobowcu Księży Proboszczów oraz przy Krzyżu Misyjnym, całość prac i materiał przy wykonaniu podjazdu, całościowe i gruntowne naprawienie powierzchni schodów wejściowych do kościoła oraz wykonanie brakujących daszków w przęsłach głównego ogrodzenia.

* poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła
    * wtorek - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
    * czwartek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
    * piątek - wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy
    * sobota - wspomnienie św. Brunona, prezbitera
    * niedziela - wspomnienie NMP Różańcowej - Odpust na Mizernej w niedzielę o godz. 11.30
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać w środę od godz. 16.00 szkoła podstawowa, w czwartek i piątek od godz. 16.00 - gimnazjum, szkoła średnia i dorośli. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta i adoracja z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych (prowadzi kolejna Róża). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 6.30 i Msze św. o 7.00 i 18.00. Adorację od godz. 17.00 poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30, a Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

Spotkania:
    - kl. VII przed bierzmowaniem - wtorek godz. 16.30
  5. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Panu Bogu za mijający sezon bacowski i prosić będziemy o dalsze błogosławieństwo Boże dla wszystkich hodowców owiec z naszej Parafii. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich przy wyjściu z kościoła na mały poczęstunek produktami bacowskimi.
  6. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. O. Małkowskiej. Bóg zapłać !
Ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz