Ogłoszenia duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła

Niedziela, 7 października 2018 14:14

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca - po mszach św. zamiast kazania wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie Njaśw. Maryi Panny Różańcowej. Zmianka tajemnic członkiń i członków Żywego Różańca i bilecików Honorowej Straży NSPJ połączona z nabożeństwem różańcowym i procesją do 5 ołtarzy o godz. 17.30. Na mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone Różańce św. dla dzieci z kl. III. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w Nabożeństwie Różańcowym - o godz. 17.30. Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii - został zakupiony opał do kościoła na okres zimowy - pragniemy w najbliższym czasie dokonać generalnego, ale i koniecznego przeglądu technicznego oraz gruntownego strojenia naszych kościelnych organów.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 dziękujemy Panu Bogu za mijający sezon bacowski i prosić będziemy o dalsze błogosławieństwo Boże dla wszystkich hodowców owiec z naszej Parafii. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich przy wyjściu z kościoła na mały poczęstunek produktami bacowskimi.
  3. W przyszłą niedzielę przypada XVIII Dzień Papieski - już od osiemnastu lat Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje zbiórkę na stypendia dla dwóch tysięcy najuboższych uczniów i studentów z całej Polski pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. przy wyjściu z kościoła, jak co roku, będzie można wesprzeć ofiarą do puszek ten żywy pomnik wdzięczności dla Jana Pawła II - „Dzieło Nowego Tysiąclecia ”.

- wtorek - święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
    - sobota - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Kolejność prowadzenia różańca w miesiącu październiku:
    * poniedziałek - klasa 4
    * wtorek - klasa 5
    * środa - klasa 6
    * czwartek - klasa 7
    * piątek - kl.3 gim
    * sobota - Róże Różańcowe
    * niedziela - Straż Honorowa NSPJ

Spotkania:
    * środa - spotkanie Koła Misyjnego o godz. 16.00
    * piątek - bierzmowani - kl. III gim. o godz. 15.30; kl. VIII o godz. 16.30
  4. W środę na godz. 17.00 zapraszam na adorację tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i tych którzy pragną wspólnie z nami w tej intencji się modlić.
  5. Za tydzień - we wtorek, środę i czwartek /16-17-18.10/ będzie można rezerwować terminy Mszy św. na przyszły rok oraz składać na wypominki roczne i jednorazowe - szczegółowy porządek będzie podany w przyszłą niedzielę. Kartki na wypominki można wziąć już dzisiaj ze stolika przy wyjściu z kościoła.
  6. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Ogrodowej. Bóg zapłać !
  7. Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich organizuje pielgrzymkę na zakończenie sezonu flisackiego do sanktuarium maryjnego w Lewoczy na Słowacji w niedzielę 04.10.2018r. Koszt pielgrzymki pokrywa PSFP - warunkiem uczestnictwa jest założenie na wyjazd stroju regionalnego. Zapraszamy wszystkich parafian w tym także dzieci i młodzież bez ograniczenia wieku, które dobrze znoszą warunki podróży. Dokładny program oraz godzina wyjazdu zostaną podane w najbliższym czasie. Zapisy osób chętnych na wyjazd nie będących flisakami prosimy składać w zakrystii do 28.10.
  8. Jest do nabycia na stoliku przy wyjściu z kościoła „Kalendarz Ludźmierski” - cena 3,5 zł
  9. W zeszłą niedzielę w ramach akcji Pola nadziei zebrano do puszek 1690 zł. Fundacja im. Adama Worwy serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Bóg zapłać.
Ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz