Ogłoszenia duszpasterskie: VIII Niedziela zwykła

Niedziela, 3 marca 2019 17:01

1. Dzisiaj rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenia z innych nałogów, a od Środy Popielcowej do I niedzieli W. Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz o dobre i owocne przeżycie rekolekcji w naszej Parafii.
  2. Dzisiaj I niedzieli miesiąca zamiast kazania po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii. W najbliższym czasie zostanie wykonana ozdobna drewniana elewacja wejścia do zakrystii / do nowo wykonanych drzwi /. Pragniemy w najbliższym możliwym terminie wykonać pomieszczenie sanitarne - toalety, tak konieczne w czasie nabożeństw, dlatego prosimy o zrozumienie, by zebrać potrzebne środki na ten cel. Konieczne jest też wykonanie na wiosnę generalnego przeglądu technicznego i strojenie naszych kościelnych organów.
  3. Dzisiaj kończymy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne - Adoracje poprowadzą:
    - 9:00 - 10:00 Kobiety
    - 11:30 - 12:30 Honorowa Straż NSPJ
    - 12:30 - 13:30 Róże: V - VII
    - 13:30 - 14:30 Róże: VIII - X Zakończenie Nieszporami o godz. 14:30
  4. Dzisiaj o godz. 11.30 w Łapszach Niżnych ks. abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. na rozpoczęcie peregrynacji relikwii bł. ks. Józefa Stanka w naszym dekanacie.
    - Za tydzień po Gorzkich Żalach zebranie Rady Parafialnej na plebani.
  5. W naszej Archidiecezji od dziś rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej - trwać będzie on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej / 16.06. /
    Kalendarz liturgiczny: - poniedziałek - święto św. Kazimierza, Patrona Archdiecezji Krakowskiej
  6. W najbliższą środę - Środa Popielcowa - w tym dniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym przygotowaniu mają nam pomóc: post, jałmużna i modlitwa. Z wiarą i w postawie pokory przyjęty na głowę popiół ma wyrażać gotowość nawrócenia i godnego przygotowania się na uroczyste przeżywanie Święta Wielkanocy. Msze św. w tym dniu: 7.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia i posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły od pokarmów mięsnych i co do ilości, bez możliwości dyspensy. Składka przeznaczona na cele charytatywne.
  7. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz.17.30 i w niedzielę o godz. 14.00. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30 - za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy - Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego można uzyskać odpust zupełny. Odpust zupełny można zyskać także za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej - przy odprawianiu indywidualnym należy przechodzić od stacji do stacji, a przy wspólnotowym wystarczy, że przechodzi krzyż i prowadzący.
    Spotkania:
    - Koło Misyjne - wtorek godz. 15.00
    - bierzmowani kl. III gim. - w czwartek o godz. 16.00 i piątek o godz. 15.45
    kl. 8 - w czwartek o godz. 14.00 i piątek o godz. 14.30
  8. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać !
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz