Ogłoszenia duszpasterskie: I Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 10 marca 2019 07:04

1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00, a o godz.14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś po Gorzkich Żalach spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. Jak co roku składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II - „Nie lękajcie się” w Krakowie - Łagiewnikach
  2. Od dzisiaj, jak co roku można nabywać Baranki Wielkanocne z Caritasu na nasze świąteczne stoły - złożonymi ofiarami wspieramy dzieło pomocy najuboższym, chorym i samotnym, jakie podejmuje Caritas naszej Archidiecezji - cena jednego baranka to min. 6 zł i tyle musimy odesłać do centrali Caritas - co złożymy ponad to, będzie przeznaczone na pomoc materialną chorym i samotnym w naszej Parafii.
  3. W piątek - to III miesiąca - o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu - adoracja, koronka i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych i podejmowaniu osobistych postanowień pokutnych.
  5. Za tydzień II Niedziela W. Postu to niedziela „Ad Gentes” - Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Polskimi Misjonarzami - z tej racji w przyszłą niedzielę przed kościołem do puszek naszymi ofiarami wesprzemy polskich misjonarzy w ich posłudze ewangelizacyjnej, charytatywnej, medycznej i edukacyjnej. Istnieje też możliwość całorocznej pomocy polskim misjonarzom poprzez wysyłanie SMS-ów - szczegóły na plakacie w gablotce.

Spotkania:
    - Koło Misyjne - wtorek godz. 15.00
    - bierzmowani kl 7 - w środę o godz. 16.30
    kl. 8 - w czwartek o godz. 13.30 i piątek o godz. 14.30
    kl. III gim. - w czwartek o godz. 16.00 i piątek o godz. 15.45
  6. W środę po mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie w kościele rodziców młodzieży kl. 8 i III kl. gim. przed bierzmowaniem.
  7. Jako wspólnota parafialna pragniemy w czasie przygotowania do Świąt Wielkanocnych - świąt rodzinnych nie zapomnieć o osobach chorych, samotnych i starszych - od jutra prosimy o zostawienie w koszach w naszych sklepach u p. Józefa Pierwoły i p. Pawła Bańkosza produktów nie żywnościowych, ale raczej świątecznych tzn. słodycze, ozdoby świąteczne, itp. - niech paczki które zrobimy będą przede wszystkim znakiem i wyrazem pamięci Parafii o nich. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości.
  8. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ulic Trzech Koron i Flisaków. Bóg zapłać!
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz