Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 7 kwietnia 2019 09:05

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii - będą trwać do środy10.04. Tak zaplanujmy swoje obowiązki, abyśmy jak najliczniej i bez wyjątku skorzystali z tego czasu łaski.
    Rekolekcje poprowadzi o. Kazimierz Kubat - salwatorianin. Serdecznie Go witamy w naszej Parafii. Proszę Was o modlitwę w intencji o. Kazimierza i o owocne przeżycie rekolekcji. Naszym podziękowaniem ks. Rekolekcjoniście - wyrazem wdzięczności za trud wygłoszonych rekolekcji - będzie ofiara złożona na tace na każdej Mszy św. w środę w ostatnim dniu rekolekcji. Z programu rekolekcji - dzisiaj:
    - o godz. 9.00 - nauka stanowa dla Mężczyzn
    - o godz. 10.30 - Msza św. z nauką ogólną i dla dzieci - szkoła podstawowa
    - o godz. 14.30 - Droga Krzyżowa
    - o godz. 15.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    - o godz. 18.00 - Msza św. rekol. z nauką dla Młodzieży - ponadgimnazjalnej i starszej

Dzisiaj I niedziela miesiąca - Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii. Zostały zakończone konieczne prace remontowe na dachu zabudowań gospodarczych plebani i salki katechetycznej. Obecnie w miarę zebranych środków ze składek gospodarczych pragniemy wykonać pomieszczenie sanitarne - toalety. Dlatego prosimy o zrozumienie, by zebrać potrzebne środki na ten cel.
  2. We wtorek to dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź będzie od godziny 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00 z półgodzinna przerwa o godz.16.00.
  3. Składka zbierana na dzisiejszym oraz za tydzień Nabożeństwie Gorzkich Żali przeznaczona nazakup kwiatów do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  4. Od dzisiaj do Wielkiego Piątku wszystkie Krzyże w kościele są zasłonięte, to liturgiczny znak żałoby i zbliżających się dni Wielkiego Tygodnia oraz znaczenia znaku Krzyża świętego dla naszego zbawienia.
  5. W piątek 12.04. - odpust w Niedzicy - Matki Bożej Bolesnej - suma o godz. 11.00
  6. W najbliższą niedzielę przypada Niedziela Palmowa - to pamiątka i wspomnienie uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy przed swoją męką - tego dnia na mszy świętej o godz. 10.30 poświęcenie palm, a po mszy świętej przed kościołem konkurs palm zrobionych własnoręcznie - zapraszam do licznego i rodzinnego wykonania własnych palm i przyniesienia je na tę Uroczystość.
  7. W Niedzielę Palmową nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.14.00 a po nim udamy się na naszą Sromowską Kalwarię, gdzie u jej podnóża rozpoczniemy Drogę Krzyżową - przyjdźmy jak co roku licznie i rodzinnie, by dać świadectwo i swoją modlitwą uświęcać to miejsce i siebie.
  8. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30.
  9. Przypominamy, że w sklepach p. Pawła Bańkosza i p. Józefa Pierwoły jest możliwość składania do przygotowanych tam koszy produktów nie żywnościowych, ale raczej świątecznych tzn. słodycze, ozdoby świąteczne, itp. - z których zrobimy paczki świąteczne dla osób chorych i samotnych w naszej Parafii - to wyraz naszej pamięci o nich i naszych życzeń.
  10. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Św. Kingi. Bóg zapłać!
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz