Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa

Niedziela, 14 kwietnia 2019 09:01

1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień - to najważniejsze Dni w Roku Liturgicznym - niech nie zabraknie w tym tygodniu naszej wdzięcznej obecności za ofiarę Męki i Śmierci Jezusa, które są miarą Jego miłości oraz dar tajemnicy Zmartwychwstania.
  2. Dzisiaj Niedziela Palmowa - to pamiątka i wspomnienie uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy przed swoją męką - na mszach świętych poświęcenie palm, a na mszy świętej o godz.10:30 uroczysta procesja z palmami, a po mszy św. przed kościołem konkurs palm zrobionych własnoręcznie.
    Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.14:00 a po nim udamy się na naszą Sromowską Kalwarię, gdzie u jej podnóża rozpoczniemy Drogę Krzyżową. Składka zbierana na dzisiejszym Nabożeństwie Gorzkich Żali przeznaczona na zakup kwiatów do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  3. Triduum Paschalne - najważniejsze Dni w Roku Liturgicznym.

Wielki Czwartek - Dzień ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po złożeniu Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy adoracja do godz. 24:00.
    Adoracja w Ciemnicy w Wielki Czwartek:
    20:00 - Róże 1 - 4
    21:00 - Róże 5 - 8
    22:00 - Róże 9 - 11
    23:00 - Honor Str.NSPJ

Wielki Piątek - Dzień pamiątki Męki i Śmierci Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 6:00.
    O godz.15:00 rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, a po niej Droga Krzyżowa wokół kościoła (ostatnia w tym Wielkim Poście). Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18:00, na którą składają się: Liturgia Słowa z odczytaniem Pasji i kazaniem pasyjnym, Adoracja Krzyża św., Komunia Święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, śpiew Gorzkich Żali . Strażaków prosimy o tradycyjne trzymanie straży przy Grobie. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża św. są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy.

Adoracja przy Grobie Pana Jezusa:
    20:30 - Adoracja ogólna
    22:00 - Młodzież
    24:00 -ul. Ks. J. Kosibowicza 1-30
    1:00 -ul. Ks. J. Kosibowicza 31 - do końca
    2:00 - Kamieniec
    3:00 - Rówienka
    4:00 - Glinik
    5:00 - Kąty
    6:00 Wygon: Św. Kingi, Trzech Koron, Bystra
    7:00 Wygon:Flisaków,WojskaPolskiego,Polna
    8:00 - Adoracja ogólna
    9:00 Szkoła Podstawowa - klasy I - III
    10:00 Szkoła Podstawowa - klasy IV - VI

Wielka Sobota- bardzo proszę o przygotowanie feretronów i chorągwi na procesję rezurekcyjną. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych: 11:00 i 12:00. W Wielką Sobotę zaleca się post jakościowy - od pokarmów mięsnych
    O godz. 15:00 drugi dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19:00 poświęceniem ognia i Paschału - Orędzie Wielkanocne, Liturgia Słowa, poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrztu św. - w tym dniu przynosimy świece.
  4. Niedziela Wielkanocna - Procesja rezurekcyjna z Mszą św. o godz. 7:00. Msza św. również o godz. 10:30 , a o godz. 14:30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory Wielkanocne. Z racji Świąt pamiętajmy o mogiłach naszych zmarłych, a także o segregacji odpadów przy tym porządkowaniu cmentarza - zabierzmy ze sobą do domów wszystkie możliwe odpady.
  5. W środę na godz. 18.30 zapraszam na adorację tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka
    Poczętego i tych którzy pragną wspólnie z nami w tej intencji się modlić.
  6. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Św.Kingi oraz wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać.
  7. W Wielki Poniedziałek 22.04. na przystani w Kątach o godz. 9.00 Mszą świętą pod przewodnictwem ks. infułata Stanisława Olszówki odbędzie się uroczyste rozpoczęcie sezonu flisackiego. Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich zaprasza wszystkich Flisaków i mieszkańców.Przyjdźmy licznie - rodzinnie - prosząc o potrzebne błogosławieństwo i opiekę Bożą oraz świętych Patronów w nowym sezonie 2019 - o godz. 8.30 spod Remizy będzie bezpłatny transport na tę Uroczystość. W razie niepogody Msza św. będzie odprawiona w Kościele w Sromowcach Wyżnych.
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz