Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 12 maja 2019 12:10

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania - rozpoczynamy kwartalne dni modlitw w tej intencji
    Dzisiaj w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy III. Obejmijmy je naszą modlitwą, by wytrwały w gorliwości eucharystycznej i Jezusowi. Pragnę podziękować w imieniu całej Parafii za „Dar ołtarza” rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, którzy wraz bierzmowanymi zakupili nowy mszał ołtarzowy i ampułki - Bóg zapłać.
    Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii. W tym tygodniu zostały przeprowadzone konieczne prace konserwacyjne oraz strojenie naszych organów. Prace nad zaplanowaną budową sanitariatu - toalet podejmiemy, gdy zgromadzimy potrzebne środki finansowe.
    Nabożeństwa Majowe - dzisiaj i w tygodniu o godz. 18.30
    - wtorek - święto św. Macieja, Apostoła
    - czwartek - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika - głównego Patrona Polski
  2. W środę o godz. 18.00 zapraszam na Adorację tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, a o godz. 18.30 Nabożeństwo Majowe z Nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek - III miesiąca - o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu - adoracja, koronka i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
    Spotkania:- wtorek - Koło Misyjne - godz.16.00
  4. We czwartek o godz. 7.30 spod kościoła wyjazd dzieci pierwszokomunijnych i rodziców na pielgrzymkę dziękczynną do sanktuariów w Ludźmierzui Zakopanem.
  5. Wewtorek po mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla rodziców uczniów z klas IV szkoły podstawowej - z racji I rocznicy Komunii św..
  6. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Nad Zalew oraz za dekorację kwiatami p. Joannie Szczęch. Bóg zapłać !
  7. Na prośbę ks. Proboszcza Parafii w Dębnie i poszkodowanej p. Elżbiety Bolek - w nocy 28 stycznia miał miejsce pożar, który całkowicie zniszczył mieszkanie i budynki przyległe. W geście naszej solidarności i pomocy w przyszłą niedzielę będzie zbiórka pieniężna do puszek po każdej mszy św. przy wyjściu z kościoła.
ks. Mieczysław Szlaga