Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Niedziela, 2 czerwca 2019 09:17

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Od soboty rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe, które będą połączone z mszą św. o godz. 19.00.
  3. Dzisiaj na mszach św. o godz. 7.00 i 10.00 - przeżywamy w naszej Parafii nawiedzenierelikwii bł. ks. Józefa Stanka / w tym roku przypadają 75 rocznica Jego męczeńskiej śmierci i 20 rocznica Jego beatyfikacji /. Relikwie odwiedzają każdą Parafię naszego dekanatu - pragniemy za Jego przyczyną wypraszać potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla nas i naszej Parafii, szczególnie łaskę nowych powołań z naszej Parafii.Relikwie przywiózł i skieruje do nas słowo oraz przybliży nam postać bł. Ks. Józefa Stanka, wikariusz ks. Łukasz Zaraś z Łapsz Niżnych.
  4. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii - Pragniemy, w najbliższym możliwym czasie, w miarę zebranych środków ze składek gospodarczych, wykonać pomieszczenie sanitarne.

- poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    - sobota - wspomnienie św. Jadwigi, królowej

Spotkania: - wtorek - Koło Misyjne - godz.15.30
    - wtorek -kandydaci na ministrantów - godz. 18.00
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać od godz. 17.30 w środę - szkoła podstawowa i gimnazjum, od godz. 18.00 w czwartek i piątek szkoła średnia i dorośli. W czwartek - I miesiąca - o godz. 18.00 Godzina Święta i adoracja z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych (prowadzi kolejna Roża).W piątek o godz. 6.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 7.00 i 19.00 Msze św., a o godz. 18.00 adorację poprowadzi Honorowa Straż NSPJ. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godz. 8.00.
  6. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ulicy Pod Skałką. Bóg zapłać !
  7. Wspólnota Odnowy w Duchu św. i Parafia św. Katarzyny w Nowym Targu, jak co roku, zapraszają na wspólną modlitwę „Jezus na lodowisku” w najbliższa sobotę 8 czerwca w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu - początek spotkania modlitewnego o godz. 10.00 - szczegóły na plakacie w gablocie.
  8. W najbliższa niedzielę - 9 czerwca o godz. 10.00 - na rynku w Nowym Targu pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego ks. Abpa Marka Jędraszewskiego będzie sprawowana Jubileuszowa Msza święta upamiętniająca 40 rocznicę pobytu Jana Pawła II na Podhalańskiej Ziemi w 1979 roku. Zapraszamy wszystkich na tę uroczystą mszę św. oraz towarzyszący program obchodów - szczegóły na plakacie.
  9. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych wraz z całą społecznością szkolną serdecznie zaprasza na festyn rodzinny - Początek imprezy dzisiaj o godz. 14.00 w amfiteatrze obok boiska sportowego.
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz