Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Poniedziek, 10 czerwca 2019 15:33

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - kończy ona w liturgii okres wielkanocny. Można uzyskać odpust zupełny przez pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Dzisiaj zamiast kazania po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - msze św. o godz. 7.00 i 19.00.Odpust w Maniowach - suma odpustowa o godz. 11.30
    Dzisiaj i w tygodniu nabożeństwo czerwcowe połączone z mszą świętą o godz.19.00.

- wtorek - wspomnienie św. Barnaby, apostoła
    - środa - wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera, iTowarzyszy
    - czwartek -Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    - czwartek - wspomnienieśw. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
    - piątek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
    - niedziela- Uroczystość Najświętszej Trójcy-odpust w Łopusznej-suma o godz.11.30

W archidiecezji krakowskiej w najbliższa niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Spotkania:
    - wtorek - godz. 15.00 Koło Misyjne i ministranci - lektorzy
    - czwartek - godz. 17.40kandydaci na ministrantów
    - piątek - godz. 17.30 kl. VII do bierzmowania
  3. W środę o godz. 18.30 zapraszam na Adorację tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  4. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Kąty. Bóg zapłać!
  5. W najbliższą niedzielę 16.06. odbędzie się VII Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie - rozpocznie się o godzinie 10.00 na Placu Matejki - szczegóły na plakacie w gablocie.
  6. Dyrekcja Szkoły w Sromowcach Niżnych serdecznie zaprasza na dzisiejszy Festyn szkolny, który odbędzie się w godz. od 15.00 - 18.00. Szczegóły imprezy na plakatach.
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz