Ogłoszenia duszpasterskie: XIX Niedziela zwykła

Niedziela, 11 sierpnia 2019 17:04

1. W czwartek- 15.08. - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY - MATKI BOŻEJ ZIELNEJ. Porządek Mszy św. jak w niedzielę - godz. 7.00, 10.00 i 19.00. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Zachęcamy, aby każda rodzina przygotowała bukiet ziół i kwiatów, i przyniosła go do poświęcenia. Odpust w Łapszach Niżnych, suma odpustowa o godz. 11.30.
    W tym dniu Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza na uroczystości odpustowe. Program tych uroczystości wywieszony w gablotce ogłoszeń.
    To również Święto Wojska Polskiego - obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 - Cudu nad Wisłą - dziękując Matce Najświętszej za Jej szczególną opiekę nad nasza Ojczyzną, polecamy wszystkich którzy troszczą się o Jej bezpieczeństwo i którzy oddali życie za Jej wolność.

* wtorek - święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
    * środa - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego - prezbitera i męczennika
    * piątek - wspomnienie św. Stefana Węgierskiego - króla
    * sobota- święto św. Jacka - kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  2. W środę o godz. 18.30 zapraszam na Adorację tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego połączoną z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek - III piątek miesiąca - o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu - adoracja, Koronka i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  4. W niedzielę 25 sierpnia / za dwa tygodnie / będzie coroczna zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła w sezonie zimowym oraz finansowanie także innych inwestycji związanych z funkcjonowaniem naszego kościoła. Wysokość składek - 100 zł od rodziny, 50 zł od osoby samotnej pracującej. Ofiary będą zbierane prze Radę Parafialną w salce przy plebanii przed i po mszach świętych - od godz.6.30.. Jeśli ktoś nie zdąży w niedziele może to uczynić w ciągu tygodnia w zakrystii lub u Radnych.
  5. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Ks. Kosibowicza. Bóg zapłać !
  6. Serdecznie witamy w naszej Parafii gości i wczasowiczów, życzymy Wam radosnego i z Bożym błogosławieństwem pobytu i wypoczynku w naszej miejscowości.
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz

Ogłoszenie:
W Rumunii sieroty nie mają wsparcia społecznego, dzieci które mają mniej niż 10 lat śpią na ulicy i przyszłość dla nich można wyobrazić sobie tylko jedną. Miłosz Pierwoła Zodrogi, który wrócił z Ameryki do Sromowiec, pomógł zbudować dom dla takich sierot by miały inną przyszłość.

Teraz ogłasza, że zbiera przedmioty używane lub nawet zepsute, aby zawieść do tego domu. Tam, dzieci uczą się, jak pielęgnować ogród i hodować żywność, i jak naprawić rzeczy by ulepszyć dom. Do tego trzeba przedmioty takie jak nożyce, widły, stare garnki… Wszystkie oczekiwane przedmioty są przedstawione na ulotce wiszącej przed kościołem i wokół wioski. Poświęć chwilę, aby sprawdzić, czy masz coś, co można przekazać, i zanieś je Miłoszowi - jego adres znajduje się na ulotce.

Miłosz zbiera przedmioty przez następujące dwa tygodnie - ostatnia zbiórka 25 Sierpnia w niedziele.