Ogłoszenia duszpasterskie: XXII Niedziela zwykła

Niedziela, 1 września 2019 13:24

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca - zamiast kazania po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.00 spotkanie wszystkich członkiń i członków Róż Żywego Różańca oraz członkiń Honorowej Straży NSPJ - zmiana tajemnic i bilecików. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii.
    Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po jej zakończeniu w więzieniach politycznych za wolność naszej Ojczyzny.
    Dzisiaj Gminne Dożynki w Mizernej- msza św. dożynkowa o godz. 14.00.

* wtorek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego - papieża i doktora Kościoła
    * niedziela - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - poświęcenie nasion do siewu-
    - w niedzielę /08.09./ odpust w Sromowcach Niżnych o godz. 11.00
    - w niedzielę /08.09./ odpust w Harklowej o godz. 11.30
  2. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego - dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola w Sromowcach Wyżnych gromadzą się w kościele na Mszy świętej o godz. 8.00 po której przejdziemy do szkoły na inaugurację nowego roku szkolnego.
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobotamiesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać - w czwartek i piątek od godz. 18.00. W czwartek o godz. 18.00 Godzina Święta i adoracja z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych (prowadzi kolejna Roża). W piątek Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i Msze św. o godz. 7.00 i 19.00 , a o godz. 18.00 adorację poprowadzi Honorowa Straż NSPJ. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godz. 8.00..W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 6.30 i Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  4. Za tydzień w niedzielę /08.09. / XXVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  5. W zeszłą niedzielę była prowadzona coroczna zbiórkę na ogrzewanie naszego kościoła w sezonie zimowym oraz finansowanie niektórych prac przy naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel kwotę 24.600 zł. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary składam serdeczne - Bóg zapłać !
  6. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Ogrodowej. Bóg zapłać !
  7. Od najbliższej soboty msze święte wieczorne w tygodniu i w niedzielę będą o godz. 18.00!
  8. W dniach11 i 12 października jest planowana, jak co roku, nasza Parafialna Pielgrzymka - pragniemy nawiedzić miejsca święte i historyczne Dolnego Śląska - sanktuarium na Górze św. Anny, Wrocław / Ostrów Tumski i starówkę /, sanktuarium w Wambierzycach, sanktuarium w Krzeszowie, największy na świecie kościół z drewna - świątynię pokoju w Jaworze oraz twierdzę, zamek w Książu. Więcej szczegółów podamy w najbliższym czasie.
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz