Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie: XXIII Niedziela zwykła

Niedziela, 8 września 2019 15:32

 1. W przyszłą niedzielę z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego /14.09./ odprawimy tradycyjnie Drogę krzyżową w intencji rodzin naszej Parafii. Rozpoczniemy o godz. 16.00 na naszej Sromowskiej Kalwarii. Zapraszamy - przyjdźcie licznie i rodzinnie - niech nikogo nie zabraknie na Drodze Krzyżowej - odpowiadając na ogólnopolski apel „ Polska pod Krzyżem”, abyśmy Wszyscy Polacy w tym dniu stanęli razem pod Krzyżem naszego Zbawiciela.
 2. Za tydzień - / 15 - 21 września / rozpoczniemy w Kościele w Polsce IX Tydzień Wychowania pod hasłem- „Nauczycielu gdzie mieszkasz? ” - będziemy się modlić, aby rodzice, dziadkowie, nauczyciele, katecheci i duszpasterze w pracy wychowawczej pomagali dzieciom i młodzieży w rozeznaniu powołania życia i jego realizacji wskazując na Chrystusa - Nauczyciela.

  Kalendarz liturgiczny:
  * poniedziałek - wspomnienie bł. Anieli Salawy - dziewicy
  * czwartek - wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  * piątek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma - biskupa i doktora Kościoła
  * sobota - święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  * niedziela - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 3. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego połączoną z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klasy III szkoły podstawowej.
 5. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Ogrodowej. Bóg zapłać!
 6. Na prośbę ks. Proboszcza Parafii w Kluszkowcach i poszkodowanej rodziny - 5 września miał miejsce tragiczny w skutkach pożar budynku mieszkalnego w Kluszkowcach, w którym zginął 56 letni mężczyzna, a budynek uległ poważnemu zniszczeniu. W geście naszej solidarności i pomocy w przyszłą niedzielę będzie zbiórka pieniężna do puszek po każdej mszy św. przy wyjściu z kościoła.
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz