Ogłoszenia duszpasterskie: XXIV Niedziela zwykła

Niedziela, 15 września 2019 07:47

1. Dzisiaj z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego odprawimy tradycyjnie Drogę krzyżową w intencji rodzin naszej parafii. Pragniemy to zrobić też jako nasz udział w ogólnopolskim wezwaniu, byśmy w tych dniach wszyscy wierzący Polacy stanęli Pod Krzyżem - by na nowo Go umieścić w naszym życiu - wynagrodzić za znieważania Go, podziękować za ten znak wielkiej miłości Boga do każdego za nas. Rozpoczniemy o godz. 16.00 na naszej Sromowskiej Kalwarii. Przyjdźmy licznie - niech nikogo nie zabraknie na Drodze Krzyżowej i pod Krzyżem naszego Zbawiciela.
  2. Dzisiaj również rozpoczniemy w Kościele w Polsce IX Tydzień Wychowania pod hasłem- „ Nauczycielu gdzie mieszkasz? ” - będziemy się modlić, aby rodzice, dziadkowie, nauczyciele, katecheci i duszpasterzew pracy wychowawczej pomagali dzieciom i młodzieży w rozeznaniu powołania życia i jego realizacji wskazując na Chrystusa - Nauczyciela.
  3. W środę przypada święto wspomnienia św. Stanisława Kostki - Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży - zapraszam wszystkich - dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców na mszę św. o godz.18.00, by zawierzyć się wstawiennictwu i opiece Świętego Patrona.

* poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza - papieża i Cypriana biskupa
    * czwartek - wspomnienie św. Januarego, biskupa,męczennika oraz Matki Bożej Saletyńskiej - odpust w Łapszach Wyżnych - suma o godz. 11.00
    * piątek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy
    * sobota - święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Spotkania:
    * środa- ministranci i lektorzy po mszy św. wieczornej
    * piątek - wyjście na zamek w Niedzicy - Koło Misyjne, schola i osoby chętne - godz.15.00 spod plebani
  4. W piątek - III piątek miesiąca - o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu - adoracja, Koronka i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  5. Jak ogłaszaliśmy - w geście pomocy i naszej solidarności z poszkodowaną w pożarze rodzinąz Kluszkowiec, dzisiaj prowadzimy zbiórkę pieniężną do puszek po każdej mszy św. przy wyjściu z kościoła.
  6. Zostało naprawione ksero - ponawiamy drukowanie ogłoszeń parafialnych i intencji mszalnych, by każdy miał do ich treści ułatwiony dostęp. Niestety,składane tylko przez niektóre osoby ofiary na ten cel do puszki przy gazetach pod chórem, nie pokrywają od prawie 2 lat kosztu samego druku - nie wspominając o kosztach napraw i eksploatacji urządzenia - ksera.Dlatego zwracam się z prośbą, aby każdy kto zabiera drukowane ogłoszenia poczuwał się do udziału w ponoszonych kosztach druku i wrzucił przynajmniej 1zł w miesiącu na ten cel. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie będziemy musieli zaprzestać drukowania ogłoszeń.
  7. W dniach 11 i 12 października jest planowana, jak co roku, nasza Parafialna Pielgrzymka - pragniemy nawiedzić miejsca święte i historyczne Dolnego Śląska - sanktuarium na Górze św. Anny, Wrocław / Ostrów Tumski i starówkę /, sanktuarium w Wambierzycach, sanktuarium w Krzeszowie, największy na świecie kościół z drewna - świątynię pokoju w Jaworze oraz twierdzę, zamek w Książu. Do udziału zachęcamy też dzieci i młodzież. Koszt to 240 zł - / zawiera - transport, nocleg w sanktuarium, obiadokolację i śniadanie oraz koszt biletów zwiedzanych obiektów /. Wyjazd jest planowany w piątek o godz. 1.00 w nocy. Prosimy zabrać dokumenty - legitymacje emeryta, rencisty, legitymacje studenckie, szkolne. Z racji organizacyjnych zapisy będą przez dwa najbliższe tygodnie w zakrystii do 28.09- przy zapisie wpłacamy zadatek 50 zł - można zachęcić do udziału w naszym wyjeździe osoby spoza Parafii- koszt wyjazdu został skalkulowany na min. 45-50 osób - mniejszy udział osób zwiększy koszt pielgrzymki.
  8. Ks. Józef Bednarczyk z Niedzicy organizuje pielgrzymkę do Włoch od 25.01 - 01.02.2020r. - szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  9. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Ogrodowej. Bóg zapłać!
ks. Mieczysław Szlaga- proboszcz