Ogłoszenia duszpasterskie: XXVI Niedziela zwykła

Niedziela, 29 września 2019 09:09

1. Gościmy w naszej parafii ks. Janusza Bolę proboszcza nowo budującego się kościoła parafii NMP Matki Zbawiciela w Zakopanem - Antałówki, który dzisiaj wygłosi do nas kazanie i zbierze składkę na ten cel. W Jego i parafian imieniu, nowo powstającego kościoła, składam Wam za ten gest solidarności i ofiarności serdeczne podziękowanie.
  2. We wtorek rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele będą odprawiane o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach, przy kapliczkach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
    Kolejność prowadzenia różańca w miesiącu październiku:
    * poniedziałek - klasa 4
    * wtorek - klasa 5
    * środa - klasa 6
    * czwartek - klasa 7
    * piątek - klasa 8
    * sobota - Róże Różańcowe
    * niedziela - Straż Honorowa NSPJ
    Ze wspólnotowym odmawianiem różańca w Kościele w czasie października jest związany odpust zupełny - odmówienie publiczne 5 dziesiątków bez przerwy połączone z rozważaniem tajemnic oraz spełnienie zwykłych warunków - konieczny stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu oraz modlitwa Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i modlitwa w intencjach Ojca św.
    Zachęcam wszystkie dzieci i młodzież szkoły podstawowej do udziału wplastycznymkonkursie misyjnym - z racji ogłoszonego przez Ojca św. Franciszka miesiąca października Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym - warunki konkursu zostały podane w szkole na katechezie - proszę o liczny w nim udział oraz zachętę i pomoc rodziców, dziadków - oddajemy prace do 15.10. br. w szkole na religii.
  3. Przyszła niedziela to I miesiąca - zmianka tajemnic członkiń i członków Żywego Różańca i bilecików Honorowej Straży NSPJ połączona z nabożeństwem różańcowym i procesjądo 5 ołtarzy o godz. 17.30. Tak, jak w roku ubiegłym ołtarze przygotowują po dwie róże. Rozważania prowadzi VII Róża Różańcowa. Na mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone Różańce św. dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św.
  4. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii - rozpoczęliśmy pracę nad wykonaniem toalety oraz prostego remontu kotłowni pod kościołem. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedziele po wieczornej mszy św..
    * poniedziałek - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
    * wtorek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
    * środa - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
    * piątek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
    * sobota - wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy
    * niedziela - wspomnienie NMP Różańcowej / 07.10. / - Odpust na Mizernej w niedzielę o godz. 11.30
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać w środę i czwartek od godz. 16.00 szkoła podstawowa i szkoła średnia, w czwartek i piątek od godz. 16.00 - dorośli. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta i adoracja z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych (prowadzi kolejna Roża). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 6.30 i Msze św. o 7.00 i 18.00. Adorację od godz. 17.00 poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30, a Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
  6. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Panu Bogu za mijający sezon bacowski i prosić będziemy o dalsze błogosławieństwo Boże dla wszystkich hodowców owiec z naszej Parafii. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich przy wyjściu z kościoła na mały poczęstunek produktami bacowskimi.
  7. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Ogrodowej. Bóg zapłać !
  8. Zapraszamy i zachęcamy do zapisów na naszą Parafialną Pielgrzymkę na Dolny Śląsk, która odbędzie się w dniach 11 i 12 października - zapisy w zakrystii - zapisało się 30 osób - warunkiem wyjazdu jest zapis 45 osób - jeszcze niezdecydowanych proszę o zapisy w najbliższym tygodniu.
  9. Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, jak co roku, zaprasza na XI Pielgrzymkę dziękczynną flisaków do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Zapisy prowadzi biuro spływu. Na pielgrzymkę zaproszeni są wszyscy flisacy i ich rodziny - młodzież od szkoły średniej. Koszty pokrywa Stowarzyszenie - pielgrzymi zobowiązani są do założenia stroju regionalnego. Wyjazd planowany jest na 3 listopada. Szczegóły wyjazdu zostaną podane w późniejszym terminie.
Ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz