Ogłoszenia duszpasterskie: XXVII Niedziela zwykła

Niedziela, 6 października 2019 19:06

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca - po mszach św. zamiast kazania wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Zmianka tajemnic członkiń i członków Żywego Różańca i bilecików Honorowej Straży NSPJ połączona z nabożeństwem różańcowym i procesją do 5 ołtarzy dzisiaj o godz. 17.30. Na mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone Różańce św. dla dzieci z kl. III. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w Nabożeństwie Różańcowym - o godz. 17.30./ za wyjątkiem piątku i soboty o godz. 16.00 /.

Kolejność prowadzenia różańca w miesiącu październiku:
    * poniedziałek - klasa 4
    * wtorek - klasa 5
    * środa - klasa 6
    * czwartek - klasa 7
    * piątek - kl.3 gim
    * sobota - Róże Różańcowe
    * niedziela - Straż Honorowa NSPJ

Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii - trwają pracę nad wykonaniem toalety oraz prostego remontu kotłowni pod kościołem. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj po wieczornej mszy św.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 dziękujemy Panu Bogu za mijający sezon bacowski i prosić będziemy o dalsze błogosławieństwo Boże dla wszystkich hodowców owiec z naszej Parafii. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich przy wyjściu z kościoła na mały poczęstunek produktami bacowskimi.
  3. W przyszłą niedzielę przypada XIX Dzień Papieski - już od dziewiętnastu lat Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje zbiórkę na stypendia dla dwóch tysięcy najuboższych uczniów i studentów z całej Polski pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. przy wyjściu z kościoła, jak co roku, będzie można wesprzeć ofiarą do puszek ten żywy pomnik wdzięczności dla św. Jana Pawła II - „Dzieło Nowego Tysiąclecia ”.

- środa - święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Spotkania:
    - wtorek- spotkanie Koła Misyjnego o godz. 16.00
  4. W środę na godz. 17.00 zapraszamy na adorację tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i tych którzy pragną wspólnie z nami w tej intencji się modlić.
  5. Za tydzień - we wtorek, środę i czwartek /15-16-17.10/ będzie można rezerwować terminy Mszy św. na przyszły rok oraz składać na wypominki roczne i jednorazowe - szczegółowy porządek i godziny będą podane w przyszłą niedzielę. Kartki na wypominki można wziąć już dzisiaj ze stolika przy wyjściu z kościoła. Proszę, aby zelatorki Róż Różańcowych i Straż Honorowa zgłosiły wcześniej rezerwację na dni patronalne swoich Róż i Straży.
  6. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom  z ul. Granicznej. Bóg zapłać !
  7. W dniach 11 i 12 październikawyjeżdżamy naParafialną Pielgrzymkę - Wyjazd w piątek o godz. 1.00 w nocy spod kościoła w Sromowcach Wyżnych. Prosimy zabrać dokumenty - legitymacje emeryta, rencisty, legitymacje studenckie, szkolne - koszt - 240 zł - / zawiera - transport, nocleg w sanktuarium, obiadokolację i śniadanie oraz koszt biletów zwiedzanych obiektów /. Zostało jeszcze kilka miejsc wolnych - zachęcamy do wyjazdu - zapisy w zakrystii - można zachęcić do udziału w naszym wyjeździe osoby spoza Parafii oraz dzieci i młodzież.
  8. W Nowym Targu pozyskaliśmy bezpłatnie podkłady kolejowe na stopnie na naszą Sromowską Drogę Krzyżową - musimy je odebrać i przywieźć w poniedziałek - inaczej przepadną - jest zorganizowany transport - potrzeba 6 mężczyzn do obsługi tego transportu - chętnych proszę o zgłaszanie się dzisiaj do zakrystii - od zgłoszenia zależy czy uda się transport - wyjazd jutro spod kościoła o godz. 8.20..
  9. Jest do nabycia na stoliku przy wyjściu z kościoła „Kalendarz Ludźmierski” 2020 rok - cena 3,5 zł
Ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz