Ogłoszenia duszpasterskie: XXXI Niedziela zwykła

Niedziela, 3 listopada 2019 18:28

1. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca - zamiast kazania po każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji pielgrzymki do Limanowej składka przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii będzie za tydzień - 10.11. Przypominamy, że msze św. w niedziele i uroczystości od 1 listopada są o godz. 8.00 i 10.30.
    Dziś odbywa się coroczna dziękczynna pielgrzymka na zakończeniu sezonu flisackiego - tym razem do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.
  2. Przez cały miesiąc listopad modlitwa różańcowa z wypominkami codziennie w tygodniu o godzinie 17.30 - z wyjątkiem poniedziałku
  3. W czwartek - I miesiąca - o godz. 17.00 Godzina Święta i adoracja z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych (prowadzi kolejna Róża).

- poniedziałek - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
    - sobota- święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Spotkania w tygodniu:
    - wtorek o godz. 15.30 Koło Misyjne
    - piątek o godz. 15.30 kl. 8, o godz.16.30 kl. 7
  4. Składamy serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Graniczej. Bóg zapłać !
  5. Pragnę bardzo serdecznie podziękować p. Kazimierzowi Wolskiemu za pozyskanie i bezpłatny transport z Krakowa dużej ilości podkładów kolejowych na naszą Sromowska Drogę Krzyżową - Bóg zapłać ! Bardzo dziękuję również p. Edwardowi Groniowi i p. Tomaszowi Pierwole za wielki wysiłek w przeprowadzeniu tego transportu - Bóg zapłać!
  6. Serdecznie dziękuję p. Stanisławowi Niemcowi za wykonanie nowej gabloty na nowy sztandar Straży Honorowej NSPJ - Bóg zapłać!
  7. Zarząd Koła w Szczawnicy Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną składa serdecznie podziękowanie za złożone ofiary podczas zbiórki do puszek przeprowadzonej w ostatnią niedzielę przed kościołem - zebrano na ten cel 3.215 zł. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne - Bóg zapłać!
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz