Ogłoszenia duszpasterskie: XXXII Niedziela zwykła

Niedziela, 10 listopada 2019 08:41

1. Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii z I niedzieli miesiąca – w najbliższym możliwym terminie pragniemy zakończyć prace nad sanitariatem – toaletą i podstawowym remontem pomieszczenia kotłowni oraz naprawę poważnej awarii pieca grzewczego w kościele - całościowy koszt będzie znaczny, dlatego prosimy o zrozumiemie.
  2. W poniedziałek11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za niepodległą Polskę oddali życie i tych, którzy wielkim wysiłkiem i osobistą ofiarą budowali i budują dzisiaj Jej niepodległość.
  3. Jak co roku w przyszłą niedzielę w całym Kościele przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W ramach solidarności i pomocy dla prześladowanych chrześcijan w Sudanie Południowym w Afryce - po każdej mszy św. na ten cel będzie zbierana składka do puszek przed kościołem.
  4. W nawiązaniu do listu i zawartą w nim prośbą ks. abp Marka Jędraszewskiego, we wszystkich kościołach naszej archidiecezji, aż do końca przyszłego roku codziennie przed mszą św. będzie odmawiany dziesiątek Różańca św. i Litania do św. Jana Pawła II oraz w miarę możliwości półgodzinna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencją tej stałej modlitwy różańcowej za nasz Naród i Kościół w naszej Ojczyźnie jest okoliczność 100 – lecia urodzin św. Jana Pawła II i ogłoszeniem w Polsce Roku 2020 Rokiem św. Jana Pawła II. Proszę o włączenie się w tę stałą modlitwę i adorację wszystkich Grup Modlitewnych w naszej Parafii oraz w czasie swoich adoracji Najświętszego Sakramentu. Byśmy jeden z dziesiątków Różańca odmawianego codziennie przed mszą św. wydzielili z intencją wyżej wymienioną – za nasz Naród i Kościół w naszej Ojczyźnie, a ksiądz będzie codziennie odmawiał przed rozpoczęciem mszy św. Litania do św. Jana Pawła II.

- poniedziałek - wspomnienie św. Marcina z Tours - biskupa. Odpust w Krempachach - suma odpustowa o godz. 9.30 i 11.30.
    - wtorek - wspomnienie św. Jozafata – biskupa i męczennika
    - środa - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski
    - niedziela - w Kluszkowcach z racji wspomnienia św. Rafała Kalinowskiego, - odpust - suma odpustowa o godz. 11.30

Spotkania w tygodniu:
    - wtorek o godz. 15.30 Koło Misyjne
    - piątek o godz. 15.00 kl. 8, o godz.16.00 kl. 7
  5. W środę o godz. 17.00zapraszam na adorację tych, którzy podjęli Duchową Adopcje Dziecka Poczętego i tych którzy pragną wspólnie z nami w tej intencji się modlić.
  6. W piątek – III miesiąca - o godz. 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z wypominkami za zmarłych.
  7. Przez cały miesiąc listopad modlitwa różańcowa z wypominkami codziennie w tygodniu o godzinie 17.30. Dzisiaj pierwszy raz były czytanie nowe wypominki roczne – proszę zgłaszać do zakrystii ewentualne błędy lub pominięcia w imionach i nazwiskach osób wypominanych. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedziele w dwóch częściach przed ranną mszą świętą i sumą według woli ofiarodawców. W całości będą również odczytywane każdego miesiąca przed mszą św. w pierwszy piątek o godz. 7.00, która będzie w intencji zmarłych wypominanych.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Graniczej. Bóg zapłać !
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz