Ogłoszenia duszpasterskie: XXXIII Niedziela zwykła

Niedziela, 17 listopada 2019 19:20

1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele w Polsce XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy zatrzymać się wraz ze Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” nad sytuacją chrześcijan braci i sióstr zamieszkujących - Sudan Południowy. Tak wielu z nich za przyznanie się do Jezusa ponosi ofiarę prześladowań - oddając życie,przeżywając głód i wygnanie. W imię naszej solidarności z nimi uczyńmy dzisiaj wszystko, aby nasza modlitwa i pomoc materialna uczyniła ich los lżejszym - będziemy mogli na ten cel złożyć ofiarę przy wyjściu z kościoła.
  2. Pamiętając o prośbie naszego Arcybiskupa Marka - zachęcam do włączania się w tę stałą modlitwę i adorację wszystkich oraz Grup Modlitewnych w naszej Parafiirównież w czasie swoich adoracji Najświętszego Sakramentu. Byśmy jeden z dziesiątków Różańca odmawianego codziennie przed mszą św. wydzielili z intencją wyżej wymienioną - za nasz Naród i Kościół w naszej Ojczyźnie, a ksiądz będzie codziennie odmawiał przed rozpoczęciem mszy św. Litania do św. Jana Pawła II.

- poniedziałek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    - wtorek - wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
    - środa - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
    - czwartek - wspomnienie Ofiarowania NMP
    - piątek - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  3. Za tydzień Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - ostania niedziela Roku Liturgicznego.
  4. Różaniec za zmarłych do końca listopada w tygodniu codziennie o godz. 17.30. /z wyjątkiem czwartku/
    Spotkania w najbliższym tygodniu:wtorek - godz. 15.30 - Koło Misyjne
  5. W środę po mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie w kościele rodziców dzieci klasy III szkoły podstawowej.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Bystrej. Bóg zapłać!
  7. Parafia p.w. Matki Bożej Różańcowejw Mizernej w imieniu rodziny p. Elżbiety Kowalczyk zwraca się z prośbą o wsparcie po pożarze domu mieszkalnego, który miał miejsce 25.10.2019r. W tym tragicznym wydarzeniu zginął mąż p. Elżbiety. Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą i ludzką hojnością uda się odbudować spalone zabudowania. Dziękujemy za każdy dar serca. Odpowiadając na tę prośbę za tydzień będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc poszkodowanym w pożarze po mszach św. przy wyjściu z kościoła.
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz