Ogłoszenia duszpasterskie: XXXIV Niedziela zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela, 24 listopada 2019 20:59

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego - Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  1. Po mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - odmawiając publicznie ten akt można zyskać odpust zupełny oraz odśpiewamy uroczyste Te Deum - Ciebie Boga.
    Różaniec za zmarłych do końca listopada codziennie o godz. 17.30 z wyjątkiem poniedziałku.
  2. Ojca św. Franciszka ogłosił w całym Kościele III Światowy Dzień Ubogich - napisał w orędziu na Ten Dzień - „miłość nie pozwala sobie na wymówki: kto zamierza kochać tak, jak kochał Jezus, powinien postępować zgodnie z Jego przykładem, i to przede wszystkim wtedy, kiedy jest wezwany do okazania miłości ubogim. (…) Jeśli chcemy naprawdę spotkać Chrystusa, to konieczne jest, abyśmy dotknęli się Jego Ciała w ranach ubogich.” W odpowiedzi na to wezwanie i prośbę skierowana do nas przez naszego biskupa ks. abp Jędraszewskiego za tydzień będziemy mogli wspomóc materialnie najuboższych naszej archidiecezji w czasie składki do puszek po mszach św. przy wyjściu z kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę - I miesiąca - po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie wszystkich członkiń i członków Róż Żywego Różańca oraz członkiń Honorowej Straży NSPJ- zmiana tajemnic i bilecików. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii. Po mszy św. o godz. 10.30 spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

- poniedziałek - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej - dziewicy, męczennicy- odpust w Nowej Białej - suma o 9.30 i 11.30
    - sobota - święto św. Andrzeja - apostoła - w sobotęodpust w Niedzicy - Zamku - suma odpustowa o godz. 11.00

Spotkania w najbliższym tygodniu:
    * wtorek - godz. 15.30 - Koło Misyjne
    * piątek - godz. 15.30 kl. 8 , o godz.16.30 kl. 7
  4. W przyszłą niedzielę / 2 grudnia / rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego w historii. Równocześnie jest okresem, w którym oczekujemy Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Starajmy się przeżywać ten czas w skupieniu i rozmodleniu. Już teraz zapraszamy do licznego uczestnictwa w najważniejszym nabożeństwie czasu adwentowego we mszach św. Roratnich, które będą w tygodniu odprawiane o godz. 18.00 - szczególnie do licznej obecności zapraszam dzieci z lampionami.
  5. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Trzech Koron - Bóg zapłać!
  6. Odpowiadając na prośbę ks. Proboszcza i Parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Mizernej w imieniu rodziny p. Elżbiety Kowalczyk o wsparcie po pożarze domu mieszkalnego, dzisiaj będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc poszkodowanym w pożarze po mszach św. przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za każdy dar serca!
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz