Ogłoszenia duszpasterskie: I Niedziela Adwentu

Niedziela, 1 grudnia 2019 20:47

1. Dziś rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny oraz czas Adwentu - starajmy się przeżyć najbliższe tygodnie w wierności codziennej modlitwie i podejmując konkretne postanowienia poprawy, aby w dzień Bożego Narodzenia każdy mógł Jezusowi ofiarować owoce wiary i swoich postanowień.
    Roraty w tygodniu o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej będą śpiewane w środy i soboty „Godzinki”, a w pozostałe dni odmawiany Różaniec św. w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Codziennie też pół godziny przed mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z możliwością indywidualnej adoracji i Litanią do św. Jana Pawła II - czynimy to na prośbę ks. abp Marka Jędraszewskiego. Do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie i Roratach wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie do licznej obecności zapraszamy dzieci z lampionami.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca - Po mszy św. o godz. 8.00 spotkanie wszystkich członkiń i członków Róż Żywego Różańca i członkiń Honorowej Straży NSPJ oraz zmiana tajemnic i bilecików. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii. Po mszy św. o godz. 10.30 zebranie Rady Parafialnej na plebani.
    Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka i naszego abp Marka Jędraszewskiego w ramach Światowego Dnia Ubogiego wyrażając naszą solidarność z najuboższymi będziemy mogli wspomóc materialnie ubogich naszej archidiecezji dzisiaj w czasie składki do puszek po mszach św. przy wyjściu z kościoła.
  3. W najbliższą niedzielę - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY - msze św. jak w niedzielę o godz. 8.00 i 10.30. Na mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej.
  4. Jak co roku - 08.12 w II Niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie - za tydzień będzie okazja złożenia ofiary na ten cel do puszek po mszach św. przy wyjściu z kościoła.

- wtorek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego - prezbitera
    - piątek - wspomnienie św. Mikołaja -biskupa - odpust w Maniowach w sobotę suma o godz. 11.00
    - w piątek po roratach w naszym kościele zapraszam na spotkanie ze św. Mikołajem
    - sobota - wspomnienie św. Ambrożego -biskupa i doktora Kościoła
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca - Z Sakramentu Pokuty można skorzystać w środę od godz. 16.00 - szkoła podstawowa, w czwartek i piątek od godz. 16.00 szkoła średnia i dorośli. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta i adoracja z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych (prowadzi kolejna Roża). W piątek Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 , a o godz. 17.00 adorację poprowadzi Honorowa Straż NSPJ. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godz. 8.00..

Spotkania - Koło Misyjne - wtorek o godz. 15.30 połączone ze św. Mikołajem
  6. Od dzisiaj można nabywać, jak co roku, wigilijne świece „Caritasu”. Jest to okazja włączenia się w dobroczynne dzieło troski o najuboższych - minimalna ofiara za małą świece 6 zł, a za dużą 12 zł. i taką kwotę odsyłamy do Centrali „Caritas”, co zostanie złożone więcej będzie przeznaczone na przygotowanie paczek bożonarodzeniowych w naszej Parafii i cele charytatywne - Bóg zapłać za złożone ofiary.
  7. Jako wspólnota parafialna pragniemy w czasie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia - świąt rodzinnych nie zapomnieć o osobach chorych, samotnych i starszych - prosimy o zostawienie w koszach w naszych sklepach u p. Józefa Pierwoły i p. Pawła Bańkosza produktów nie żywnościowych, ale raczej świątecznych tzn. słodycze, ozdoby świąteczne, stroiki itp. - niech paczki które zrobimy będą przede wszystkim znakiem i wyrazem pamięci Parafii o nich. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości.
  8. Jak co roku - pragniemy na Roratach objąć darem dobrego serca i składać do adwentowego słoika nasze drobne ofiary, by w ten sposób pomóc ciężko chorej Zosi Pierwole z Wygonu. Niech nie zabraknie naszej pamięci o Zosi i pomocy dla niej.
  9. Składamy serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Trzech Koron. Bóg zapłać !
  10. W imieniu ks. Proboszcza i poszkodowanych w pożarze w Mizernej, pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za Waszą gorący odruch serca i ofiarność - na ten cel zebraliśmy w zeszłą niedzielę do puszek kwotę 1920 zł. Serdeczny Bóg zapłać !
Ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz