Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela, 19 kwietnia 2020 18:27

1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia - Niedziela Biała - dzień wybrany przez Jezusa na czas szczególnej łaski Bożej miłości miłosiernej - dziękujemy za przesłanie świętych Apostołów Miłosierdzia św. s. Faustyny, św. Jana Pawła i bł. ks. Sopićki.
    Dziś rozpoczynamy 76 Tydzień Miłosierdzia - to święto patronalne Caritas. Dzisiaj po każdej mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia i aktem zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
    Dzisiaj o godz. 7.00 w naszym kościele pierwsza w nowym sezonie flisackim msza święta, którą rozpoczęliśmy stałą modlitwę o błogosławieństwo dla flisaków, ich rodzin w nowym sezonie oraz o Boże miłosierdzie za zmarłych flisaków z naszej Parafii.

- czwartek - uroczystość św. Wojciecha - biskupa i męczennika - głównego patrona Polski
    - sobota - święto św. Marka - ewangelisty - to dzień imienin metropolity krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego - pamiętajmy o Naszym Arcypasterzu w modlitwie
  2. W środę o godz. 18.30 będzie jak co miesiąc modlitewna Adoracja - Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego połączoną z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  3. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Kąty. Bóg zapłać.

Od dzisiaj zmianie ulegają godziny mszy św.:
    - w niedzielę i uroczystości - msze św. będą o godz. 7.00, 10.00 i 19.00
    - w tygodniu - msze św. o godz. 19.00

W tygodniu codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorną będzie indywidualna adoracja połączona z modlitwą różańcową za Ojczyznę i Kościół oraz Litania do św. Jana Pawła II.
UWAGA !
Od najbliższego poniedziałku tj. 20.04.2020do odwołania - zmianom uległy ograniczenia ilości osób mogących uczestniczyć w tygodniu i w niedzielę we mszach św. i nabożeństwach w kościele.
W naszym kościele codziennie i w niedzielę na każdej mszy św. może uczestniczyć 23 osoby.
Do kościoła wchodzimy przez zakrystię, a wychodzimy wyjściem bocznym. Na drzwiach wejściowych do zakrystii będzie wywieszony schemat, jak i gdzie powinniśmy w kościele zajmować miejsca, by zachować bezpieczną odległość min. 2m. Przypominamy o obowiązku zakrywania twarzy maseczkami w czasie pobytu w kościele.

Ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz