Ogłoszenia duszpasterskie: III Niedziela wielkanocna

Niedziela, 26 kwietnia 2020 07:21

1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny - Jego hasłem są słowa: „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”. Gorąco zachęcamy do częstego sięgania po Pismo Święte i rozmiłowania się w czytaniu Słowa Bożego.
  2. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny św..
  3. W czwartek o godz. 18.30 rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą o godz. 18.30. Niech nasze codzienne w nich uczestnictwo będzie spłaceniem długu wdzięczności za szczególne miejsce Maryi w naszym życiu osobistym, Polski oraz Kościoła - w czasie nabożeństw majowych będziemy się modlić za Ojca św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, a szczególnie o ustanie epidemii i suszy.
  4. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w sobotę 02.05. /przeniesione z 03.05./ Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 19.00.Msza św. o godz. 19.00 będzie z intencji Straży OSP w Sromowcach Wyżnych - na tej mszy św. będą obecni tylko strażacy /23 osoby/
  5. Odpust parafialny ku czci św. Stanisława BM w naszej Parafii będzie w najbliższą niedzielę 03.05.. Suma odpustowa o godz. 11.30.

- środa - święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
    - piątek - wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
  6. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 7.00 i 19.00 Msze św. oraz Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 6.30, a o godz. 18.00 adorację poprowadzi Honorowa Straż NSPJ.
  7. Z racji przypadającego za tydzień w I niedzielę miesiąca odpustu - składka przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii będzie za dwa tygodnie 10.05..
  8. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Ks. Kosibowicza. Bóg zapłać!
  9. Arcybiskup metropolita krakowski na piątek 01.05. udzielił dla wiernych archidiecezji krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Przypominamy, w naszym kościele codziennie i w niedzielę na każdej mszy św. może uczestniczyć 23 osoby.
Do kościoła wchodzimy przez zakrystię, a wychodzimy wyjściem bocznym. Na drzwiach wejściowych do zakrystii jest wywieszony schemat, jak i gdzie powinniśmy w kościele zajmować miejsca, by zachować bezpieczną odległość min. 2m. Przypominamy o obowiązku zakrywania twarzy maseczkami w czasie pobytu w kościele.

Przypominamy również, że obowiązek spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można wypełnić do niedzieli Najświętszej Trójcy - 7 czerwca. Zachęcamy do znalezienia czasu na podjęcie spowiedzi i przyjęcia Komunii św. w tym czasie - okazja do spowiedzi będzie w maju codziennie przed nabożeństwem majowym od godz. 18.00. oraz w niedzielę pół godziny przed każdą mszą św.

Ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz