Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza

Niedziela, 3 maja 2020 11:18

1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Św. Stanisława
    Biskupa i Męczennika - suma odpustowa o godz. 11.30.. To patronalne święto naszej wspólnoty parafialnej - oddajmy się pod nieustanną opiekę naszemu św. Patronowi, szczególnie w tak trudnym czasie zagrożenia zdrowia i życia oraz prosząc o pogodę dla rolników. Nabożeństwa Majowe dzisiaj i w tygodniu o godz. 18.30.
    Dzisiaj również w całym Kościele przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania - rozpoczynają się kwartalne dni modlitw w tej intencji.

- poniedziałek - wspomnienie św. Floriana - męczennika - patrona strażaków i hutników
    - wtorek- wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka-prezbitera
    - środa- święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
    - piątek- uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca - o godz. 18.00 Godzina Święta i adoracja z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych (prowadzi kolejna Róża).
  3. W ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej i gospodarczej - decyzją Rady Parafialnej swoją ofiarę na ten cel będzie można złożyć do puszek,w najbliższą niedzielę 10.05..Przedstawiciele Rady Parafialnej przejdą do naszych domów, by zebrać tę ofiarę. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne podziękowanie za to, że w tak trudnym czasie pomagają utrzymać parafię - Bóg zapłać.
  4. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Ks. Kosibowicza. Bóg zapłać!
Przypominamy, W naszym kościele codziennie i w niedzielę na każdej mszy św. może uczestniczyć 23 osoby.

Do kościoła wchodzimy przez zakrystię, a wychodzimy wyjściem bocznym. Na drzwiach wejściowych do zakrystii jest wywieszony schemat, jak i gdzie powinniśmy w kościele zajmować miejsca, by zachować bezpieczną odległość min. 2m. Przypominamy o obowiązku zakrywania twarzy maseczkami w czasie pobytu w kościele.
Okazja do spowiedzi św. w maju codziennie przed nabożeństwem majowym od godz. 18.00. oraz w niedzielę pół godziny przed każdą mszą św..

Ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz