Ogłoszenia duszpasterskie: VI Niedziela wielkanocna

Niedziela, 17 maja 2020 08:57

1. Dzisiaj msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 19.00.
    Nabożeństwa Majowe dzisiaj i w tygodniu o godz. 18.30.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o błogosławieństwo w urodzajach i zachowanie od klęsk żywiołowych, epidemii oraz za kraje głodujące (dawne dni krzyżowe). W te dni o godz. 18.30w ramach nabożeństwa majowego w procesji przejdziemy pod krzyż koło kościoła śpiewając litanie do Wszystkich Świętych i Loretańską i pobłogosławimy nasze pola.
  3. Jutro w poniedziałek 18.05 - przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. To szczególna okazja do przybliżenia nie tyle Jego biografii, ile przesłania, jakie skierował szczególnie do nas Polaków w ciągu 9 pielgrzymek do naszej Ojczyzny. Był z nami na każdym etapie współczesnej historii Polski - Jej świetności ale i dramatu. Ograniczenia, które przeżywamy spowodowały niemożność uczczenia tej Uroczystości, jak było to wcześniej planowane - dlatego zapraszamy w imieniu organizatorów do śledzenia programów w TV i internecie, poświęconych osobie św. Jana Pawła II.:

16 maja 2020 r. Kraków – Kaplica Arcybiskupów Krakowskich
    W pierwszy dzień dziękczynienia będziemy trwać na modlitwie, łącząc się poprzez środki masowego przekazu (YouTube Archidiecezji Krakowskiej) z Bergamo (Włochy), Nowy Jork (USA), Belo Horizonte (Brazylia) i Kraków. O godz. 17.00 z kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła, będziemy prosić Boga o ustanie epidemii na całym świecie w międzynarodowej modlitwie różańcowej.

17 maja 2020 r. Wadowice
    Uroczystości w Wadowicach będą się koncentrowały wokół Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła, oraz w domu rodzinnym Karola Wojtyły (dzisiaj Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II):
    godz. 10.30 - Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 1
    godz. 13.00 - Koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach - Karol Wojtyła” transmitowany przez TVP 1

18.05.2020 r. Kraków - Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego
    W sam dzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pragniemy zaprosić wszystkich do udziału w następujących wydarzeniach:
    godz. 17.00 - Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 3
    godz. 18.05 - Koncert „Santo Subito - prorok naszych czasów” emitowany w TVP 1
    godz. 20.00 Przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1

14-16.06.2020 r.
    Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za życie św. Jana Pawła II Wielkiego.

- czwartek - wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
    - piątek - wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy/jest szczególną patronką od spraw trudnych i beznadziejnych, ale i na czas epidemii - uciekajmy się do Jej wstawiennictwa/
    - w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
  4. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Ks. Kosibowicza. Bóg zapłać!
  5. Pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary w ostatnią niedzielę - zostało zebranych do puszek 8.800 zł oraz za podjęty trud przedstawicielom Rady Parafialnej - Bóg zapłać.

Przypominamy:
W naszym kościele codziennie i w niedzielę na każdej mszy św. może uczestniczyć 35 osób.

Do kościoła wchodzimy przez zakrystię, a wychodzimy wyjściem bocznym. Zachowujemy bezpieczną odległość min. 2 m. Przypominamy o obowiązku zakrywania twarzy w czasie pobytu w kościele. Pierwszeństwo uczestnictwa we mszy św. mają osoby zamawiające w danym dniu intencję mszalną – osoby te prosimy, aby przychodziły wcześniej, ponieważ w miesiącu maju jest nabożeństwo o godz. 18.30 lub zgłosić chęć udziału we mszy św. wcześniej w zakrystii.

Zachęcamy do podjęcie spowiedzi i przyjęcia Komunii św. wielkanocnej – możemy to uczynić do niedzieli Najświętszej Trójcy - 7 czerwca.. Spowiedź św. w maju codziennie przed nabożeństwem majowym od godz. 18.00. oraz w niedzielę pół godziny przed każdą mszą św..
Wszystkie nowe informacje i ogłoszenia naszej Parafii są publikowane na naszej stronie internetowej.

Ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz