Ogłoszenia duszpasterskie - XIII Niedziela Zwykła

Niedziela, 28 czerwca 2020 08:41

1. Dzisiaj msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 19.00. O godz. 18.30 adoracja Najświętszego
    Sakramentu połączona ze stałą modlitwą różańcową za Ojczyznę i Kościół, ustanie pandemii, o urodzaje, o pokój społeczny oraz nabożeństwem czerwcowym. Zakończenie nabożeństw czerwcowych we wtorek.
  2. W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz.7.00 i 19.00. Tego dnia pamiętajmy w szczególny sposób o modlitwie za Ojca świętego Franciszka. Składka z Uroczystości przeznaczona jest na „świętopietrze”.

- piątek- święto - św. Tomasza, apostoła
    - sobota- święto - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać od godz. 18.00 w środę - szkoła podstawowa, od godz. 18.00 w czwartek i piątek młodzież i dorośli. W czwartek - I miesiąca - o godz. 18.00 Godzina Święta i adoracja z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych (prowadzi kolejna Roża). W piątek o godz. 6.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 7.00 i 19.00 Msze św., a o godz. 18.00 adorację poprowadzi Honorowa Straż NSPJ. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godz. 8.00 -prosimy wcześniej potwierdzić oczekiwanie wizyty księdza u chorego. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30 oraz Msze św. o godz. 7.00 i 19.00
  4. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby gospodarcze i inwestycyjne Parafii.
  5. W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie spowodowały w dobytku wielu osób i rodzin naszej Archidiecezji, ks. abp Marek Jędraszewski kieruje do nas apel o pomoc materialną - składka na ten cel będzie za tydzień w niedziele 05.07. po każdej mszy św. do puszek przy wyjściu z kościoła.
  6. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Ks. Kosibowicza i Olgi Małkowskiej. Bóg zapłać !
  7. Serdecznie witamy w naszej Parafii gości, wczasowiczów, życzymy Wam dobrego i z Bożą opieką wypoczynku w naszej miejscowości.
  8. Zgodnie z decyzją ks. abp Marka Jędraszewskiego z dniem 01 lipca obejmuję, jako proboszcz, parafię w Rzeszotarach. Dziękuję za każde dobro minionych siedmiu lat, za każdą pomoc, za modlitwę. Przepraszam jeśli ktoś poczuł się obrażony. Proszę o modlitwę w intencji mojej posługi na nowej placówce. Do Sromowiec Wyżnych przychodzi ks. Rafał Jurczasiak dotychczasowy administrator w parafii Libiąż. Polecam Jego osobę i posługę Waszej stałej modlitwie.
ks. Mieczysław Szlaga - proboszcz