Ogłoszenia duszpasterskie: XXIV Niedziela zwykła

Niedziela, 13 września 2020 10:18

W przyszłą niedzielę z racji, że w tym tygodniu obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża odprawimy tradycyjnie Drogę Krzyżową w intencji rodzin naszej Parafii. Rozpoczniemy o godz. 15.00 na naszej Sromowskiej Kalwarii. Zapraszam bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy.

W związku z dużą ilością oszustw na terenie Małopolski Komisariat Policji w Krościenku n.D przypomina o metodach działania oszustów na wnuczka i na policjanta stosowanych głównie na osobach starszych. Oszuści dzwonią najczęściej na telefon stacjonarny do osób starszych i próbują wyłudzić pieniądze na różne sposoby. W rozmowie przekonują, że członek rodziny miał wypadek i trzeba wpłacić kaucję, aby uniknąć kary więzienia.
Przypominamy osobom samotnym i starszym, że:
- Policja nigdy telefonicznie nie prosi o przekazanie pieniędzy.
- Policja nigdy nie informuje o prowadzonych akcjach i działaniach.
- Jeżeli nie mają pewności z kim rozmawiają, aby nie kontynuowali rozmowy i rozłączyli się.

W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie, kandydatów na ministrantów.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu - adoracja i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie, kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII oraz I średniej.

W kalendarzu liturgicznym:
- Poniedziałek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego
- Wtorek: wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej
- Środa: wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
- Piętek: święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
- Sobota: wspomnienie św. Januarego biskupa i męczennika

Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Granicznej . Bóg zapłać.

W poniedziałek, wtorek i czwartek Msza św. o godz. 7.00 a w pozostałe dni o godz. 18.00
Zachęcam do lektury gazet katolickich, do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”