Ogłoszenia duszpasterskie: XXVII Niedziela zwykła

Niedziela, 4 października 2020 17:41

1. Dziś I niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu - zmianka tajemnic członkiń i członków Żywego Różańca i bilecików Honorowej Straży NSPJ połączona z nabożeństwem różańcowym i procesją do 5 ołtarzy o godz. 17.30. Tak, jak w roku ubiegłym ołtarze przygotowują po dwie róże. Rozważania prowadzi VIII Róża Różańcowa. Na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone Różańce św. dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św.
  2. W naszym kościele różaniec codziennie o godz. 17.30, zachęcam do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych.
    W tym tygodniu różaniec poprowadzą:
    - Poniedziałek: klasa IV
    - Wtorek: klasa V
    - Środa: klasa VI
    - Czwartek: klasa VII
    - Piątek: klasa VIII
    - Sobota: Róże różańcowe
    - Niedziela: Straż Honorowa NSPJ
  3. W następną niedziele - 11 października, obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus” tradycyjnie po każdej Mszy św. odbędzie sie zbiórka do puszek będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów.
  4. W miesiącu październiku przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne. Jak co roku wypominki roczne czytamy w niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00 i 10.00 i w I piątek przed Mszą św. o godz. 7.00 oraz sprawujemy Mszę św. w intencji zmarłych wypominanych w ciągu roku.
    Intencje Mszy św. na Rok 2021r. będą przyjmowane, nie razem z wypominkami, ale w miesiącu listopadzie.
  5. W kalendarzu liturgicznym:
    - Środa: wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej
    - Piątek: wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby i inwestycje w naszej parafii
  7. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Bystrej . Bóg zapłać.