Ogłoszenia duszpasterskie: XXIX Niedziela zwykła

Niedziela, 18 października 2020 13:12

1. Pamiętajmy, obwiązują nas maseczki i zachowanie bezpiecznej odległości, podczas nabożeństw w kościele, 1 osoba na 7 metrów.
  2. W następną niedzielę 25 października o godz. 7.00 Msza św. na zakończenie sezonu flisackiego 2020.
  3. Rada Parafialna przypomina, aby uregulować zaległe wpłaty za pomniki - grobowce.
    W naszym kościele różaniec codziennie o godz. 17.30

W tym tygodniu różaniec poprowadzą:
    - Poniedziałek: klasa III
    - Wtorek: klasa IV
    - Środa: klasa V
    - Czwartek: klasa VI
    - Piątek: klasa VII
    - Sobota: Róże różańcowe
    - Niedziela: Straż Honorowa NSPJ
  4. Bóg zapłać za ofiary z ostatniej niedzieli na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, złożono: 1917 zł. dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.
  5. Już po raz dziewiąty w niedzielę (25.10.2020r. ) w naszej parafii będzie przeprowadzona akcja charytatywna POLA NADZIEI. Wolontariusze ze szkoły podstawowej będą kwestować po mszach świętych na rzecz Fundacji im. Adama Worwy. Fundacja ta, niesie pomoc ludziom cierpiącym oraz ich bliskim, którzy zmagają się z przewlekłą, ciężką lub nieuleczalną chorobą. Pieniądze ze zbiórek prowadzonych w ramach akcji przeznaczone są na opłacenie rehabilitanta trafiającego do domów chorych, na leczenie oraz na zakup sprzętu medycznego do bezpłatnej wypożyczalni.
  6. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej od klasy IV do naszej parafialnej scholii, spotkanie na chórze z Panem Organistą.
  7. W kalendarzu liturgicznym:
    - Dziś: wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty, który jest patronem służby zdrowia
    - Wtorek: Uroczystość św. Jana Kantego, patrona archidiecezji krakowskiej
    - Czwartek: wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
  8. Są do nabycia kalendarze na 2021 r. z Papieżem Franciszkiem za 10 zł. oraz kalendarz Ludźmierski po 5 zł.
  9. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Trzech Koron . Bóg zapłać.