Ogłoszenia duszpasterskie: XXXIII Niedziela zwykła

Niedziela, 15 listopada 2020 08:34

1. Pamiętajmy, obwiązują nas maseczki i zachowanie bezpiecznej odległości, podczas nabożeństw w kościele, 1 osoba na 15 metrów.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
    - Wtorek: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    - Środa: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy męczennicy
    - Piątek: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
    - Sobota: wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  3. W następną niedziele Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej, po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
  4. Spotkanie kandydatów na ministrantów w środę po Mszy św. wieczornej, obecność obowiązkowa.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu - adoracja i Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami za zmarłych.
  6. W niedzielę 22 listopada po Mszy św. wieczornej, zapraszam na spotkanie Radę Parafialną
  7. Wszyscy członkowie Żywego Różańca są proszeni o włączenie się w Jerycho różańcowe. Nie gromadzimy się w jednym miejscu, lecz modlimy się tam, gdzie możemy. Każdy może odmawiać różaniec i inne modlitwy w kościele, we własnym mieszkaniu lub gdzie indziej. Znając układ swoich zajęć każdy może też zaplanować godzinę, w której włączy się we wspólną modlitwę.
    Jerycho rozpocznie się w sobotę, 28 listopada, przed pierwszą Niedzielą Adwentu, o godz. 20.00 i zakończy się w następną sobotę, 5 grudnia, o godz. 20.00.
  8. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Polna. Bóg zapłać.