Ogłoszenia duszpasterskie: I Niedziela Adwentu

Niedziela, 29 listopada 2020 15:37

1. Pamiętajmy, obwiązują nas maseczki i zachowanie bezpiecznej odległości, podczas nabożeństw w kościele, 1 osoba na 15 metrów.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
    - Poniedziałek: święto św. Andrzeja, apostoła
    - Czwartek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
    - Piątek: wspomnienie św. Barbary dziewicy i męczennicy
  3. Dziś I Niedziela Adwentu - Roraty w tygodniu o godz. 7.00, a w środę o godz. 18.00, zapraszam dzieci z lampionami.
  4. Jak co roku pragniemy na Roratach objąć darem dobrego serca i składać do adwentowego słoika nasze drobne ofiary, aby w ten sposób pomóc ciężko chorej Zosi Pierwole z Wygonu.
  5. Bóg zapłać za ofiary z ostatniej niedzieli na pogorzelców złożono 3360 zł
  6. Składam podziękowanie Panom Andrzejowi i Jerzemu Janczy za wykonanie pomieszczenia gospodarczego na cmentarzu, koszt za materiał to 2000 zł. który pokryliśmy z ofiar składanych przy okazji pogrzebów i ślubów
  7. Bóg zapłać za uporządkowanie kamienia na parkingu Panu Stanisławowi Górecki, Franciszkowi Janczy, Andrzejowi Janczy oraz Andrzejowi Bańkosz za prace ciągnikiem.
  8. Mineło już kilka miesięcy od wprowadzenia do polskich kin filmu „Najświętsze Serce”, można ten film nabyć na płycie DVD koszt 20 zł. zapisy w zakrystii.
  9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00 w środę szkoła podstawowa, w czwartek od godz. 17.00 szkoła średnia, w piątek od godz. 17.00 dorośli. W czwartek od godz. 17.00 Godzina święta i adoracja z modlitwą o nowe powołania kapłańskie (prowadzi kolejna Róża). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 6.30 i Msza św. o 7.00 i 18.00. Adoracja od godz. 17.00 prowadzi Straż Honorowa NSPJ. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00. A w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi Panny o godz. 6.30 i Msza św. o godz. 7.00 i 18.00
  10. Są do nabycia wigilijne świece „Caritas”, minimalna ofiara za małą świecę 6 zł. za dużą 12 zł. i taką kwotę odsyłamy do Centrali Caritas, co zostanie złożone więcej zostanie przeznaczone na cele charytatywne.
  11. W październiku odbyła się w naszej parafii wizytacja Ks. Ekonoma z Kurii Krakowskiej, jednym z zaleceń jest uporządkowanie i napisanie regulaminu cmentarnego odpowiadającego wymogom naszej Parafii.
  12. Następna niedziela to I miesiąca, składka przeznaczona na inwestycje w naszej Parafii, zbieramy na drenaż - odwodnienie wokół kościoła, aby osuszyć zawilgocony kościół.
  13. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Trzech Koron. Bóg zapłać.