Ogłoszenia duszpasterskie: II Niedziela Adwentu

Niedziela, 6 grudnia 2020 07:54

1. Pamiętajmy, obwiązują nas maseczki i zachowanie bezpiecznej odległości, podczas nabożeństw w kościele, 1 osoba na 15 metrów.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu ( i zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 8.00) oraz Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie i wspomnienie św. Mikołaja
  3. W kalendarzu liturgicznym:
    - Poniedziałek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa
    - Wtorek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00 poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
    - Czwartek: wspomnienie Najśw. Maryi Panny Loretańskiej
    - Sobota: wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Guadalupe
  4. Roraty w tygodniu o godz. 7.00, a w środę o godz. 18.00.
  5. Bóg zapłać Flisakom za złożoną ofiarę 1500 zł. na potrzeby inwestycyjne w naszej Parafii
  6. Składam serdeczne podziękowanie Panu Franciszkowi Pierwoła za wykonanie bramy i bramki na cmentarzu, koszt 2000 zł.
  7. Jak co roku Pan Organista rozniesie do wszystkich domów naszej Parafii opłatki na stół wigilijny. Przyjęcie opłatków to wyraz łączności poszczególnych rodzin z Parafią, a ofiary składane przy tej okazji stanowią wynagrodzenie za całoroczną prace Pana Organisty w naszym kościele. Kolejność roznoszenia opłatków: 7.12. w poniedziałek – Wygon, 8.12. we wtorek – Glinik, 9.12. w środę – Wieś i Kąty, 10.12. w czwartek – Rówienka i Kamieniec.
  8. W niedzielę 13 grudnia, przy kościele po mszach świętych, zostanie zorganizowany kiermasz świąteczny, na którym będzie można zakupić bombki, stroiki oraz kartki świąteczne. Ozdoby i kartki zostały wykonane przez uczniów klas VI na zajęciach kreatywnych z techniki. Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cele szkoły.
  9. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Trzech Koron. Bóg zapłać.