Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Adwentu

Niedziela, 20 grudnia 2020 09:08

1. Pamiętajmy, obwiązują nas maseczki i zachowanie bezpiecznej odległości, podczas nabożeństw w kościele, 1 osoba na 15 metrów.
  2. Bóg zapłać za ofiary z ostatniej niedzieli na Kościół na Wschodzie złożono 1720 zł.
  3. We Czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 7.00. Dzieci otrzymają nagrody za udział w roratach. Tego wieczoru pojednania z Bogiem i ludźmi zasiądziemy w rodzinnym gronie do stołu wigilijnego. Wieczerzę rozpoczniemy od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Starajmy się nie tylko słuchać kolęd ale je śpiewać wspólnie przy choince, aby nie zanikała ta piękna tradycja. Niech nastroju tego świętego wieczoru nie zakłóca spożywanie alkoholu. W Wigilie zachowujemy tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O północy – Pasterka.
  4. W piątek Boże Narodzenie. Msza św. jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.30, 16.00. A o godz. 15.30 Nieszpory połączone z uroczystym zakończeniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  5. W sobotę Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.30, 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie owsa.
  6. Składka z Pasterki przeznaczona na fundusz Obrony Życia „SOS” – ochronę dziecka poczętego, składka z Bożego Narodzenia przeznaczona na „Świętopietrze”, a z Uroczystości św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  7. W drugi dzień Świąt 26.12. w sobotę po każdej Mszy św. Kolędnicy Misyjni, będą zbierać ofiary do puszek na potrzeby misyjne.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny – Jezusa Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne każdej rodziny. W tym dniu na sumę o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które w tym roku obchodziły jubileusz: 50-lecia i 25-lecia sakramentu małżeństwa.
  9. We wtorek 22.12. o godz. 8.00 odwiedzimy chorych naszej parafii.
  10. Dzisiaj spowiedź święta adwentowa w naszej Parafii od godz. 13.30 do 16.00, z przerwą od godz. 14.30-15.00. W spowiedzi pomagają nam księża z dekanatu, nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
  11. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Flisacka. Bóg zapłać.