Wydarzenia

Dziękczynna pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Ludźmierza i na Krzeptówki w Zakopanem

Poniedziek, 6 czerwca 2016 22:33

17.05.2016 dzieci które 15.05 przyjęły I Komunię św. wraz z rodzicami wzięły udział w dziękczynnej pielgrzymce do Sanktuariów Maryjnych – do Królowej Podhala w Ludźmierzu oraz do Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówki w Zakopanem. Niech Matka Najświętsza będzie zawsze przewodniczką do Swojego Syna i ma nas zawsze w swojej opiece.

Pielgrzymka do katedry na Wawelu do relikwii św. Stanisława BM. naszego patrona, na rozpoczęcie Nowenny przed Jego Uroczystością

Poniedziek, 6 czerwca 2016 22:26

W dniu 29.04.2016 delegacja naszej Parafii, jak co roku, wzięła udział w katedrze na Wawelu, w uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przez 13 księży proboszczów, których parafie noszą tytuł św.Stanisława BM., na rozpoczęcie Nowenny przed Jego uroczystością - przewodniczył jej ks. kard. Stanisław Dziwisz oraz ks. biskup Andrzej Jerz - biskup tarnowski. Niech św. Stanisław BM wyjedna nam potrzebne łaski i ma nas nieustannie w swojej opiec.

Parafialna - Rodzinna Droga Krzyżowa - Niedziela Palmowa 20.03.2016 - "Sromowska Kalwaria"

Wtorek, 12 kwietnia 2016 13:42

Jak co roku udaliśmy się rodzinnie w Niedzielę Palmową 20.03.2016r na naszą „Sromowską Kalwarię” - przybyliśmy licznie, by uczestniczyć w dniu rozpoczynającym Wielki Tydzień i pamiątkę Męki Pana Jezusa - przynieśliśmy nasze krzyże by idąc za cierpiącym Jezusem było je łatwiej nieść - niech Jezus przez tę modlitwę da siłę w krzyżach naszej codzienności!

Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Halowej Służby Liturgicznej Etap Rejonowy PODHALE

Poniedziek, 22 lutego 2016 10:12

13.02.2016 r. reprezentacja naszych ministrantów wzięła udział w eliminacjach Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Halowej Służby Liturgicznej na etapie Rejonu PODHALA - dziękując im za godne reprezentowanie naszej Parafii i Dekanatu Niedzica - życzymy im dalszych sukcesów.

Konkurs kolęd w Sromowcach Wyżnych 31.01.2016r.

Niedziela, 21 lutego 2016 21:28

Jak co roku końcem stycznia organizowany jest w naszej Parafii KONKURS KOLĘD dla dzieci i młodzieży – w tym roku wzięło w nim udział 26 dzieci prezentując swoja interpretację kolęd i pastorałek – pragnę podziękować prowadzącym i komisji oceniającej.

Nasi ministranci i lektorzy w Diecezjalnym Etapie Turnieju Mistrzostw Polski Piłki Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza w Niedzicy i Krempachach

Środa, 18 listopada 2015 14:23

Pragnę serdecznie pogratulować naszym ministrantom i lektorom, którzy 07.11. w Niedzicy i 14.11. w Krempachach mężnie reprezentowali naszą Parafię w Diecezjalnych Mistrzostwach Polski Piłki Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza na etapie dekanalnym.

VII Dziękczynna Pielgrzymka Flisaków Pienińskich na zakończenie sezonu do Kopalni soli św. Kingi w Bochni

Czwartek, 12 listopada 2015 14:50

Jak co roku - już siódmy raz - odbyła się Dziękczynna Pielgrzymka Flisaków Pienińskich na zakończenie sezonu do kopalni soli św. Kingi w Bochni w dniu 08.11.2015 r..

Konkurs plastyczny w miesiącu pażdzierniku - "Różnorodność form plastycznych Różańca Świętego"

Środa, 4 listopada 2015 13:35

W miesiącu październiku, jak co roku, został zorganizowany w naszym kościele, dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej, konkurs na wykonany przez siebie Różaniec św. dowolną techniką plastyczną.

Parafialna Pielgrzymka 26.09.2015 - Limanowa - Lipnica Murowana - Zabawa - Wał Ruda - Tuchów

Środa, 30 września 2015 17:44

26.09.2015r. w ramach Parafialnej Pielgrzymki nawiedziliśmy kilka miejsc świętych - w Limanowej Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej - w Lipnicy Murowanej miejsca kultu św. Szymona oraz świętych sióstr zakonnych Urszuli i Marii Leduchowskich - Szczepanów miejsce narodzin naszego Patrona św. Stanisława BM - Zabawę i Wał Rudę miejsce rodzinne i męczeństwa bł. Karoliny Kózka - Tuchów Sanktuarium cudownego obrazu Matki Bożej. Pełni ufności, że intencje osobiste i całej naszej Parafii, które powierzyliśmy w tych szczególnych miejscach zostaną wysłuchane.

Droga Krzyżowa Rodzin w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na "Sromowskiej Kalwarii" - 13.09.2015

Środa, 23 września 2015 11:21

W wigilię Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, jak co roku, na naszej Sromowskiej Drodze Krzyżowej,weszliśmy na Drogę Krzyżową Naszego Pana i Zbawiciela wraz z krzyżami i troskami naszych rodzin - wpatrując się w Jego mękę i śmierć szukaliśmy pociechy i umocnienia w tym co w naszej codzienności jest ukrzyżowanie i boli. Niech Jezus z wysokości Krzyża Świętego nam błogosławi.

Strona 2 z 5‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 | następne ›