Wydarzenia

Parafialna piegrzymka do Sokółki - cudu echarystycznego i miejsc kultu innych religii - Prawosławia i Islamu

Sobota, 8 października 2016 20:05

W dniach 23 i 24.09.2016r odbyła się nasza parafialna pielgrzymka - celem była modlitwa w sanktuarium cudu eucharystycznego w Sokółce na Podlasiu oraz sanktuarium Matki Bożej w Kodniu.

Udało nam się również nawiedzić Sanktuarium Krzyża Świętego z Górą Krzyży w Świętej Wodzie oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, gdzie modliliśmy się przy relikwiach Apostoła Miłosierdzia - bł. Ks. Michała Sopoćki. Odwiedziliśmy także ważne miejsca kultu religijnego innych religii - prawosławia i islamu - w Jabłecznej, najstarszej i najważniejszej cerkwi prawosławia na ziemiach polskich, następnie w jedynym w Polsce prawosławnym zakonie żeński na Górze Grabarka - tu też znajduje się znane sanktuarium i Góra Krzyży. W dalszej kolejności odwiedziliśmy jeden z dwóch najstarszych meczetów islamskich w Polsce w Kruszynianach.