Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Najświętszej Trójcy

Niedziela, 30 maja 2021 17:18

1. Pamiętajmy, obwiązują nas maseczki i zachowanie bezpiecznej odległości, podczas nabożeństw w kościele, 1 osoba na 15 metrów.
  2. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej
  3. W kalendarzu liturgicznym:
    - Poniedziałek: święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, po mszy św. wieczornej procesja na zakończenie nabożeństw majowych
    - Wtorek: wspomnienie św. Justyna, męczennika
    - Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00, 18.00. Po mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła do 4 ołtarzy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne. W ciągu ośmiu dni po uroczystości „Bożego Ciała” trwają oktawy z procesją eucharystyczną po mszy św. wieczornej i na zakończenie poświęcenie wianków.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz.17.00.
    Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 6.30 i Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja od godz. 17.00, prowadzi Straż Honorowa NSPJ. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi Panny od godz. 6.30 i Msza św. o godz. 7.00 i 18.00 W pierwszy piątek odwiedzimy chorych godz. 8.00
  5. Następna niedziela to pierwsza miesiąca po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, po mszy św. o 7.00 zmianka różańcowa. Składka inwestycyjno gospodarcza na drenaż wokół kościoła.
  6. W poniedziałek 31.05. o godz. 15.00 ks. Bp Robert Chrząszcz udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania
  7. Składam serdeczne podziękowanie, rodzicom młodzieży bierzmowanej za sprzątanie i dekorację kościoła oraz za umycie kapliczki – groty Matki Bożej.
Ks. Rafał Jurczasiak – proboszcz