Ogłoszenia duszpasterskie: I Niedziela Adwentu

Niedziela, 28 listopada 2021 09:59

1. Pamiętajmy, obwiązują nas maseczki, podczas nabożeństw w kościele
  2. W kalendarzu liturgicznym:
    - Wtorek: Święto św. Andrzeja, Apostoła
    - Piątek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  3. Dziś I Niedziela Adwentu, Msza św. Roratnia w tygodniu poniedziałek, środa, piątek o godz. 18.00 w pozostałe dni o godz. 7.00 zachęcam do udziału, zwłaszcza dzieci z lampionami, które będą otrzymywać obrazki na Mszy św. Roratniej.
  4. Następna Niedziela to I miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa. Składka inwestycyjno – gospodarcza zbieramy na ogrzewanie podłogowe w naszym kościele.
    Jak co roku w II Niedzielę Adwentu to jest 5 grudnia, Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00 w środę szkoła podstawowa, w czwartek i piątek od godz. 17.00 szkoła średnia i dorośli. W czwartek od godz. 17.00 Godzina święta i adoracja z modlitwą o nowe powołania kapłańskie (prowadzi kolejna Róża). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 6.30 i Msza św. o godz. 7.00 i  18.00. Adoracja od godz. 17.00 prowadzi Straż Honorowa NSPJ. A w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi Panny od godz. 6.30 i Msza św. 7.00 i 18.00. W I piątek o godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
  6. Od 1 niedzieli Adwentu rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są do nabycia świece Caritas, małe po 10 zł. duże po 15 zł.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Św. Kingi i Flisaków.