Ogłoszenia duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła

Niedziela, 30 października 2022 06:45

1. W Kalendarzu Liturgicznym:
    - Wtorek: Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym Kościele o godz. 8.00, 10.30, 14.00 po mszy św. nieszpory za zmarłych oraz procesja na cmentarz.
    Odpusty za zmarłych:
    - Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Należy wypełnić warunki odmówić Ojcze nasz, Wierzę, być w łasce uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się według Intencji Ojca Świętego
    - Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące: odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy
    - Środa: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00 po mszy św. o godz. 9.00 procesja na cmentarz
    - Piątek: wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
  2. W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych, różaniec prowadzą ministranci.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00, w czwartek i piątek. W czwartek od godz. 17.00 Godzina święta i adoracja z modlitwą o nowe powołania kapłańskie (prowadzi VI Róża). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 6.30 i Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja od godz. 17.00 prowadzi Straż Honorowa NSPJ. A w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi Panny od godz. 6.30 i Msza św. 7.00. W piątek o godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
  4. Następna niedziela do pierwsza miesiąca po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o 8.00 zmianka różańcowa, składka inwestycyjno – gospodarcza na ołtarz i ambonę.
  5. Składam serdeczne podziękowanie za indywidualną ofiarę na ołtarz i ambonę rodzinie z ul. Trzech Koron za 1000zł pewnej osobie z ul. Małkowskiej za 1000zł. rodzinie z ul. Ogrodowej za 500zł. rodzinie z ul. Flisaków za 1500zł. rodzinie z ul. Trzech Koron za 500zł. rodzinie z ul. Nad Zalew za 600zł.
  6. Pielgrzymka Flisaków do Tarnowa 5 listopada wyjazd o godz. 8.30 spod remizy, o godz. 12.00 Msza św. w Katedrze po mszy czas na indywidualne zwiedzanie, posiłek. Godz. 14.15, modlitwa różańcowa w kaplicy Seminarium Duchownego
  7. Bóg zapłać za ofiary na cele misyjne złożono: 1979zł.
  8. Od czwartku przyjmujemy na Msze św. na Rok 2023. Rezerwujemy po 2 Msze św. 9.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Graniczna